A gázai övezeti egészségügy-minisztérium szerint legalább húszan haltak meg az izraeli légicsapásokban, a sebesültek száma hatvanöt, az áldozatok között kilenc gyerek van.
A palesztin beékelődést irányító Hamász iszlamista szervezet korábban azt közölte, hogy egyik parancsnoka is meghalt a támadásokban.
A Hamász ultimátumának lejárta után hétfő délután rakétákat lőttek Jeruzsálem irányába. A Hamász azért kezdett rakétatámadásokat Izrael ellen, mert az Al-Aksza mecset körüli délelőtti összecsapásokban izraeli rendőrök hatoltak be a Templomhegyre, ahol az összecsapásokban megsebesült 21 rendőr és 305 palesztin, akik közül a Vörös Félhold közlése szerint 228 embert különböző kórházakba szállítottak, és heten súlyos sérülést szenvedtek.
Az Egyesült Államok elítélte az Izrael ellen a Hamász által végrehajtott rakétatámadásokat, nyugalomra és a feszültség csökkentésére szólította fel a feleket.
Heiko Maas német külügyminiszter Twitter-üzenetében felszólította a szembenálló feleket, hogy kerüljék a konfliktus kiszélesítését, és a ömérsékletre intett.
Semmi sem indokolja az izraeli polgári lakosság elleni rakétatámadásokat, amelyek nem a konfliktus megoldásához, hanem annak újabb értelmetlen kiszélesedéséhez vezetnek - mutatott rá Maas.
António Guterres ENSZ-főtitkár Izraelt szólította fel arra, hogy tanusítson "maximális önmérsékletet".
Recep Tayyip Erdogan török államfő Izraelt vádolta a konfliktusért, és a Jeruzsálemben történtek kapcsán "izraeli terrorról" beszélt.
Meg nem erősített sajtóértesülések szerint hamarosan összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa, hogy megvitassa a jeruzsálemi helyzetet.
Izrael szerint legalább három Hamász-fegyverest megölt. "Elkezdtük a támadást a gázai katonai célpontok ellen" - mondta az újságíróknak Jonathan Conricus izraeli katonai szóvivő.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint a Hamász
átlépett egy vonalat, és Izrael nagy erővel válaszol."