A kisgyerekeknek szóló könyvben a színekről tanulhatnak a gyerekek, kizárólag a szivárványos Pride-zászló színein végigvezetve. A színekhez kapcsolódó sztereotípiákkal is igyekszik leszámolni a szerző, amit már a könyv címe, „Pink is for boys" (A rózsaszín a fiúknak való) is érzékeltet.
Egy, a Psychology Today-en megjelent írás szerint, a gyermekek fejlődése szempontjából kiemelt jelentősége van a színeknek. Az agy korai fejlődése során a színeknek különösen nagy jelentősége van, és az óvodáskorú gyerekek is különösen érzékenyek a színekre.
Látható tehát, hogy már a legalapvetőbb tanulási folyamat során is igyekszik befolyásolni a gyerekeket a genderlobbi azzal, hogy a hagyományostól eltérően mutatja be még az olyan legegyszerűbb dolgokat is, mint a színek.
A könyvben a klasszikusan „lányos" színekhez kapcsolódó illusztrációkban fiúk is szerepelnek, és fordítva, a „fiús" színeknél lányok vannak a középpontban, a rajzokon pedig olyan szituációkat is láthatunk, ahol
a hagyományos nemi szerepek is felcserélődnek.
A könyvben egyébként többször
megjelenik egy szereplő, akiről nem lehet eldönteni, hogy fiú vagy lány, vagyis nembináris nemű.
A mű végén az összes karakter kézen fogva felvonul egy szivárvány alatt. A képhez azt a mondatot fűzték hozzá: „And all the colors are for everyone", ami annyit tesz, hogy „...és minden szín mindenkié".
Ahogy arról az Origo beszámolt, korábban is volt már arra példa, hogy kisgyerekekbe akarták sulykolni az „elfogadást", a Pride-zászló színein keresztül.
A Pride-hónap (június) alkalmával egy népszerű drag queennel (magát nőnek képzelő férfi) és baloldali aktivistával közösen készített videót a Nickelodeon gyermekcsatorna,
ahol Nina West az LMBTQ-felvonulásról és a szivárványos zászlóról énekelt a gyereknek.
A Pride Song videóban a homoszexuális büszkeség zászlajának színeit magyarázza el egy dalban a drag queen, mindezt pedig reklámként levetítették a Nickelodeon csatornán, illetve online is elérhetővé tették.