Rekordot döntött a napi halálos áldozatok száma Sydney-ben

koronavírus korona vírus fertőzés járvány betegség fertőtlenítés maszk
Ausztrália Sydney üres néptelen utca
maszk
A woman wears a mask on a near-deserted street in the central business district as people stay home due to the COVID-19 novel coronavirus outbreak in Sydney on March 30, 2020. - Australia has recorded almost 4,000 cases of the coronavirus, COVID-19, with the death toll rising to 17 as of March 30. (Photo by PETER PARKS / AFP)
Vágólapra másolva!
A koronavírus-járványban az eddigi legmagasabb napi halálozási számot regisztrálták hétfőn a legnagyobb ausztrál városban, Sydneyben, a járvány ausztráliai harmadik hullámának epicentrumában. Melbourne-ben pedig további két héttel meghosszabbították a kijárási korlátozásokat, benne éjszakai kijárási tilalommal.
Vágólapra másolva!

Sydneyben, Új-Dél-Wales állam fővárosában már nyolcadik hetükbe léptek a kijárási korlátozások, amelyeknek a betartatását a hadsereggel megerősítve próbálja kikényszeríteni a rendőrség.

Gladys Berejiklian új-dél-walesi miniszterelnök közölte hétfőn, hogy

az elmúlt 24 órában heten haltak meg a városban Covid-19 betegségben, amire még nem volt példa.

Az államban egy nap alatt 478-cal nőtt a regisztrált fertőzöttek száma, ami szintén a legnagyobb napi növekmény a járvány kezdete óta.

Ausztráliában július 11-éig több mint három hónapon át nem volt halálos áldozat, azóta azonban 55-en hunytak el a betegségben Forrás: AFP/Peter Parks

Ausztráliában július 11-éig több mint három hónapon át nem volt halálos áldozat, azóta azonban 55-en hunytak el a betegségben. A járványban összesen 966-an haltak meg eddig.

A szigorú korlátozások ellenére nő a fertőzésszám

A két legnagyobb városon kívül Canberrában és Darwinban is szigorú kijárási korlátozások vannak, ennek ellenére mindenütt nő a fertőzésszám.

Ausztráliában a 16 év feletti lakosságnak csak a 26 százaléka van teljesen beoltva a SARS-CoV-2 koronavírus ellen, emiatt az ország fokozottan ki van téve a delta vírusvariáns terjedése veszélyének.
Ausztrália 2020-ban karanténnal és határzárral igyekezett megfékezni a járványt, hónapokig sikerrel.

Az oltási kampány viszont lassan halad, részben azért, mert még mindig sokan vannak, akik nem akarják beoltatni magukat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!