Ez év júliusában az igazságügyért felelős államtitkár - miután egy bíró ítéletet hozott az erre vonatkozó ügyben – úgy kommentálta, hogy törvényes az az eljárás, miszerint a női fegyházakban transznemű (biológiai férfi) elítélteket helyeznek el, még erőszakos és szexuális bűnelkövetők esetében is.
A bíróság arra alapozta a döntését, hogy - szerintük - a transznemű rabok fizikai és mentális egészsége szempontjából jobb az, hogy, ha az általuk választott nem között töltik le a kiszabott ítéletet.
Az Egyesült Királyság börtönrendszerében ez egy nemi elismerő bizonyítvány alapján valósul meg a transzneműek áthelyezése a más nemű fogvatartottak közé. A bűncselekmény eseti jellege miatt a kiszabandó büntetést egyéni jelleggel fogják vizsgálni minden incidens esetében. Abban az esetben, hogy ha „őszinte" tévedés történt a névmásokkal kapcsolatosan akkor valószínűleg azokban az esetekben nem lesz büntetés kiszabva, a bíró esetileg mérlegelhet.
A lépés jogalapjául a 2010-es brit egyenlőségi törvény szolgál.
A magyar nyelv nem különbözteti meg a nemi identitás szerint a névmásokat, azonban az angol nyelvben, ahol ez megvalósul, ott az LMBTQ-lobbi térnyerésével egyre központibb szerepet játszik az, hogy az embereket milyen névmásokkal szólítják a közintézményekben és a magánéletben.