"Szívesen fogadjuk Észtország ajánlatát" - írta a miniszter, hozzátéve: egyeztetnek Tallinnal a támogatás részleteiről, és később beszámolnak róluk.
Blaszczak azután nyilatkozott, hogy az észt hadsereg a Twitter-oldalán tudatta:
Észtország száz katonát küld Lengyelországba a hibrid agresszió elleni védekezés támogatására.
Korábban az Egyesült Királyság is katonai támogatást ígért a lengyel határőrség számára.
Ben Wallace brit védelmi miniszter csütörtöki lengyelországi látogatása során megerősítették: várhatóan még novemberben egy brit hadmérnöki századot vezényelnek a lengyel-fehérorosz határra: feladatuk a határkerítés javítása és a határ menti utak átjárhatóságának biztosítása lesz.
A lengyel médiában pénteken idézett brit sajtóértesülések szerint 100-150 katonáról lesz szó.
Lengyelország a jövő év közepéig 5 méter magas acélfalat emel a Fehéroroszországgal közös határszakaszon.
A határ menti térségben november végéig rendkívüli állapot van érvényben.
Az év eleje óta a lengyel-fehérorosz határon több mint 34 ezer határsértési kísérletet regisztráltak.
Lengyel becslések szerint 3-4 ezer, fehérorosz közlés szerint viszont 7 ezer migráns tartózkodhatott a határ fehérorosz oldalán, mielőtt egy részüket elszállították volna.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök felajánlotta, hogy országa ötezer migráns hazaszállításáról gondoskodna, de ajánlatát ahhoz a feltételhez kötötte, hogy a fennmaradó kétezer bevándorlót fogadja be az Európai Unió, egy Németországba vezető humanitárius folyosó létesítésével, amit Berlin elutasított.
Minszkből csütörtökön egy repülőgépen hazaszállítottak 400 migránst Irakba.
Lengyelország diplomáciai offenzívát folytat, egyebek között a migránsokat Minszkbe szállító járatok leállítása céljából. A lengyel vezetés mindamellett huzamos ideig tartó válságra számít a fehérorosz határon.