A Radio France International francia rádió és a Reuters brit hírügynökség helyszínen lévő tudósítói szerint az elnöki palotában éppen Umaro Sissoco Embaló államfő részvételével a kormány ülésezett.
A lövések zajára a tanácskozást megszakították.
Az állami rádió szerint az elnöki palota károkat szenvedett és a "behatolók" kormányzati tisztségviselőket ejtettek túszul.
Három forrás, egy diplomáciai, egy rendőrségi és egy biztonsági illetékes azt állította, hogy Embaló és kormányának tagjai a hadsereg által körülvett épületben vannak, sorsukról azonban egyelőre nem tudni.
A tábornokból lett államfő 2020-ban aratott győzelmet az elnökválasztáson.
Alulmaradt kihívója, Domingos Simoes Pereira elutasította a voksolás eredményét, azt hangoztatva, hogy Embaló a hadsereg támogatásával ragadta meg a hatalmat.
Ezt a hivatalban lévő államfő cáfolta és cáfolja.
A Nyugat-afrikai Államok Gazdasági Szövetsége (ECOWAS), amely regionális szervezet, kedden közzétett közleményében hatalomátvételi kísérletként jellemezte a történteket.
Az ECOWAS komoly aggodalommal követi nyomon a Bissau-Guinea-i fejleményeket... ahol a hadsereg tüzet nyitott az elnöki palota körül
- olvasható a regionális szervezet állásfoglalásában.
"Az ECOWAS elítéli ezt a puccskísérletet és felelősnek tartja a hadsereget Umaro Sissoco Embaló és kabinetje tagjainak biztonságáért" - tette hozzá.
António Guterres ENSZ-főtitkár szintén mély aggodalmának adott hangot a nyugat-afrikai ország fővárosában zajló heves összecsapások miatt és az erőszak azonnali megfékezését, illetve a demokratikus intézmények tiszteletben tartását követelte.
Egy biztonsági forrás szerint több embert is találat ért, egy másik illetékes pedig legalább két halottról számolt be. Nem tudni, hogy a halottak a támadók, vagy a biztonsági személyzet soraiból kerültek-e ki.
Bissau utcáin, helyszíni beszámolók szerint, számos katonát és katonai járművet látni. A katonák kormányzati épületek körül foglaltak el állásokat.
Az AFP francia hírügynökség szerint Bissauban bezártak az iskolák és a bankok, az üzletekben és a piacokon egyetlen lélek sem tartózkodik.
A katonák ellenőrzőpontot állítottak fel a város nemzetközi repülőterére vezető úton.
Bissau-Guinea évtizedek óta belpolitikai bizonytalansággal küzd. Az egykori nyugat-afrikai portugál gyarmat 1974-es függetlenné válása óta négy sikeres puccs, valamint több puccskísérlet is történt.
A bissaui portugál nagykövetség egyébként Facebook-oldalán felszólította az országban tartózkodó portugál állampolgárokat, hogy lehetőleg maradjanak otthon és várjanak további információkra a kialakult helyzetet illetően.
A Reuters brit hírügynökség felidézte, hogy ez már az ötödik puccs egy éven belül Nyugat- és Közép-Afrika térségében a Maliban, Csádban, Guineában, Burkina Fasóban történt katonai hatalomátvételeket követően.
Az ECOWAS minden alkalommal szankciókkal sújtotta a puccsistákat.