A rendőrségi akció során letartóztatták Duško B. sikeres popmenedzsert, Nikola A. fitneszedzőt és Jelena J.-t, aki a lányok kiküldésével, kerítésével és szervezésével volt megbízva.
A nem hivatalos információk szerint, olyan is előfordult, hogy ismertebb személyeket közvetítettek ki szexuális munkára. Ebben az esetben már mélyebben a zsebébe kellett nyúlnia annak, aki egy kis könnyed szórakozásra vágyott, 1000 eurótól akár 5 ezerig ment az ár. Az elit prostitúciós hálózatot nem csak Belgrádban, hanem szinte az egész országban űzték. A megrendelő szinte bárhova kérhette a hölgyeket.
A belügyi szervek most összesen 26 lányt vettek őrizetbe. Azzal gyanúsítják őket, hogy a fentebb említett három személy szervezésében szexuális szolgáltatásokat nyújtottak klienseiknek különböző belgrádi hotelekben. Az ügy kapcsán kihallgatták Martina Rajićot is. A Playboy-nyuszi a gyanú szerint szintén ennek a hálózatnak dolgozott.
Az ügy felderítésében szinte az összes szerbiai körzeti rendőrség részt vett, a szálak mindenhova vezettek. A lányokat a városokban, de a legkisebb falvakban is toborozták. Az Informer újság értesülései szerint Jelena, Nikola és Duško már hosszabb ideje szervezték be a fiatal és szép lányokat a prostitúcióra, könnyű keresetet, védelmet és gyors gyarapodást ígértek nekik. A nem hivatalos információk szerint Duško volt az egésznek a szervezője. Popmenedzserei kapcsolatai révén könnyen tudott az ismeretségi körén keresztül eljutni a lányokhoz, gyorsan ki tudta deríteni, hogy ki az, aki hajlandó áruba bocsájtani a testét egy kis mellékesért. Nikola és Jelena feladata volt a találkozók megszervezése, nekik kellett időpontot egyeztetni a lányok és a kliensek között a szállodákban.
Egy találka ára a legfelkapottabb lányok esetében ezertől ötezer euróig terjedt.
Duško és Nikola a saját lakásán lett őrizetbe véve. A rendőrség elvette a személyi számítógépüket is, hogy bizonyítékot szerezzen arra, hogy részt vettek a szervezet működtetésében. Jelena, Duško és Nikola komolyabb büntetésre számíthat, a szerbiai törvények szerint akár 5 évet is a rács mögött tölthetnek. A lányok önként vállalták a prostituáltságot, ők valószínűleg megússzák pénzbírsággal.
Amint azt a rendőrség megerősítette, az őrizetbe vettek között van egy Playboy-nyuszi és a Párok című népszerű szerbiai valóságshow egykori résztvevője, Martina Rajić is. Azzal gyanúsítják őt is, hogy részt vett a hálózatban, és több ezer euróért feküdt le a pénzt kifizető férfiakkal. Martina 2016-ban szerepelt a televíziós műsorban, majd azzal dicsekedett, hogy kapcsolatban áll az ugandai herceggel.
Nekem nem jelent problémát levetkőzni, mert a címlapokhoz készítettem képeket, de igyekszem nem túlzásba vinni, mert ezt a valóságshow-t sokan megnézik majd, akik ismernek. Ami a viselkedésemet illeti, úgy gondolom, hogy nem jövök zavarba, bár egy zárt tér olyan tulajdonságokat is kihozhat az emberből, amelyeket eddig nem mutatott meg
– mondta Martina, mielőtt belépett a valóságshowba. A mostani információk szerint nem esett nehezére a külvilágban, a színfalakon kívül sem levetkőzni.
A Kurir napilap értesülései szerint rajta kívül még több ismert szerbiai celeb árulta a testét gazdag férfiaknak, köztük volt még a korábbi szépségkirálynő, Dajana Tripunović is.
Egyes vélemények szerint a prostitúció legalizálása megszüntethetné azt a gyakorlatot, mely során nőket – és férfiakat – rendszerszinten kihasználnak, hiszen emberkereskedők áldozataként sokszor aprópénzért kényszerítenek lányokat prostitúcióra.
Az Európai Unióban és a világban a prostitúció közvetlenül kapcsolódik a nőkkel és lányokkal folytatott kereskedelemhez is: az emberkereskedelem áldozatává vált nők 62 százaléka válik szexuális kizsákmányolás áldozatává is.
Az Európai Parlament is foglalkozott a prostitúció legalizálásának kérdésével. A szexuális kizsákmányolásról és a prostitúcióról, valamint ezeknek a nemek közötti egyenlőségre gyakorolt hatásáról szóló jelentés felhívja arra a figyelmet, hogy ahol legális a prostitúció és a kerítés, ott egyre több bizonyíték áll rendelkezésre a rendszer hiányosságairól.
2007-ben a német kormány is elismerte, hogy a prostitúciót legalizáló törvény révén nem csökkent a bűnözés, illetve a német ügyészek több mint egyharmada megállapította, hogy a prostitúció legalizálása „megnehezítette az emberkereskedelem és a kerítés üldözése terén végzett munkájukat". Hollandiában 2003-ban pedig Amszterdam polgármestere jelentette ki, hogy a prostitúció legalizálásával nem sikerült kiküszöbölni az emberkereskedelmet, elmondása szerint „lehetetlennek tűnt olyan biztonságos és ellenőrizhető övezeteket kialakítani, ahol a szervezett bűnözés keretében nem történhetett visszaélés".
Az ENSZ Kábítószer- és Bűnügyi Hivatala szerint Hollandia jelenleg az emberkereskedelem áldozatainak elsődleges célállomása.