A politikus elmondta, január elseje és június elseje között a belügyminisztériumnak
1046 alkalommal kellett átvizsgálnia különböző épületeket bombafenyegetés miatt,
míg az előző év ugyanezen időszakában csupán tíz bejelentés érkezett.
A belügyi tárca vezetője kiemelte, minden olyan elkövetőt azonosítottak, aki Szerbia területéről küldte a fenyegetést, és mindegyikük ellen eljárás indult. Aleksandar Vulin azt is közölte, hogy azonosították azokat a külföldi helyeket is, ahonnan szintén érkeztek fenyegetések, az üggyel összefüggésben pedig felvették a kapcsolatot az érintett országok szerveivel.
"Együttműködtünk az Europollal, az Interpollal, valamint az érintett országok rendőri és ügyészi hivatalaival, azaz a lengyel, a szlovén, az iráni és az ukrán kollégákkal, valamint a magyar hatóságokkal is közös munkát végeztünk a hasonló fenyegetések felderítésében" - magyarázta a szerb belügyminiszter.
Május közepén több száz bombariadó volt Szerbia-szerte,
főként iskolákat, turisztikai célpontokat, bevásárlóközpontokat, erőműveket és hidakat fenyegettek meg robbantással.
Ana Brnabic szerb miniszterelnök akkor arról beszélt, hogy a bombariadókkal külföldről akarnak nyomást gyakorolni Szerbiára, hogy csatlakozzon az Oroszország elleni nemzetközi szankciókhoz. Mint mondta: a fenyegetés bizonyosan külföldről érkezett, mert olyan célpontok is szerepeltek benne, amelyek csak külföldről tűnnek vonzó idegenforgalmi központoknak.
A belügyminisztérium korábbi közlése szerint a fenyegetők között fiatalkorúak is voltak.
Cikkünk kiemelt képe illusztráció.