Nagyszabású, egész hétvégés munkabeszüntetést tartanak a Ryanair belga dolgozói, francia lapértesülések szerint
szinte az összes, Belgiumból induló járatot törölték július 23-án és 24-én, mivel még mindig nem született megállapodás a pilóták béremeléséről.
A V4NA szerint a cég a koronavírus-járvány idején húsz százalékkal csökkentette a pilóták fizetését, amelynek a kompenzálását júniusra ígérték, ám még mindig nem történt meg. Az egyik szakszervezet vezetője, Didier Lebbe elmondása alapján a követeléseik ezúttal is ugyanazok, mint a júniusi sztrájk idején:
jobb munkakörülményeket és fizetésemelést szeretnének elérni a dolgozók.
Lebbe hozzátette, hogy miután a Ryanair bejelentette, hogy a légitársaság aktivitása elérte a 2019-es adatok 115 százalékát, nem lehet akadálya a dolgozók által kért fizetésemelésnek.
Belgiumban azonban a Ryanair vezetése még a mai napig sem ült tárgyalóasztalhoz a pilóták szakszervezeteivel.
A légitársaság ehelyett inkább fenyegetőzik. A cég a napokban bejelentette, hogy kivonul Belgiumból és más országba teszi át a telephelyét, ha nem vetnek véget a munkabeszüntetésnek. Didier Lebbe elmondása alapján már évek óta ezzel zsarolja őket az ír cég, de a szakszervezeti vezető szerint ez biztosan nem történik meg, mert
a Ryanair hatalmas piacot épített ki Belgiumban, a terület pedig a versenytársak kezére kerülne, ha kivonulna a cég.
A Ryanair vezetése azt is fontolóra vette, hogy független pilótákkal helyettesíti a sztrájkoló belga dolgozókat, ám Didier Lebbe leszögezte, hogy ez az eljárás sérti a belga törvényeket. A szakszervezeti vezető hozzátette, hogy abban az esetben, ha a Ryanair mégis más pilótákat alkalmazna a sztrájkoló személyzet helyettesítésére, akkor a szakszervezet a légiutas-kísérő személyzetet kéri meg a munkabeszüntetésre - írja a portál.
Az ír fapados légitársaság egyébként nem csak a dolgozóit veszi semmibe, az utasokkal is megvető módon bánik.
A Le Parisien nevű francia lap számolt be róla, hogy az utasokat órákon keresztül várakoztatták a repülőtéren egy légkondicionálás nélküli helyiségben, a legnagyobb kánikulában.
A Toulouse-ból Marokkóba tartó gép indulására órákat vártak a rekkenő hőségben, végül törölték a járatot.
A hír hallatán néhányan annyira feldühödtek, hogy összefogtak és erőszakkal elfoglalták a repülőgépet. A repülőt azonnal körbevették a rendőrök, miután pár utas nem volt hajlandó kiszállni a gépből, ám a pilótafülkébe senki nem jutott be.