A londoni állatkert hüllőházában egy élettelen tárgy hozza lázba a látogatókat.
A kiállított kézitáskát egy veszélyeztetett sziámi krokodil bőréből készítették.
A táskát az Egyesült Királyság határmenti tisztviselői lefoglalták egy londoni repülőtéren még 2018-ban és átadták az állatkertnek, hogy felhívják a figyelmet az illegális, vadonélő állatok kereskedelmének a világra gyakorolt hatására.
Az állatkerben nincsenek élő sziámi krokodilok - és ez meglehetősen érthető, mivel úgy vélik, hogy világszerte csak 500-1000 ilyen faj maradhatott fenn az élőhelyeikről való kiszorításuk és a vadászat miatt.
A Twitterre felkerült egy látogató által készített poszt a táskáról, ami ismét felhívta erre a figyelmet, amit Dr. Ben Tapley - a hüllők és kétéltűek kurátora nagyra értékelt.
A sziámi krokodilok természetes élőhelyei Délkelet-Ázsia és Indonézia lassú folyású folyóiban vannak.
Dr. Tapley elmondja, hogy a londoni állatkert a világ vezető szerveivel és közösségeivel együttműködve védi a vadonélő állatokat, támogatja az embercsempész-hálózatok felszámolását és fellép a veszélyeztetett fajok iránti kereskerdelem ellen - írja a BBC News.
A londoni állatkertben számos kritikusan veszélyeztetett faj található, melyek közül sok az illegális kereskedők célpontja.
2000 óta az állatkert több mint 3000 állatnak adott otthont, amelyeket a határőrség a repülőtereken és kikötőkben elkobzott.
A Regent's Parkban lévő 196 éves állatkerben ezek az egzotikus lakók: egyiptomi teknősök, vörös esőbékák, zöld pitonok és több száz korall.