A hírportál szerint nem csillapodik a genderrel kapcsolatos őrület a világban, már az Egyesült Királyság is egyre jobban az Egyesült Államok mintáját követi. Az 58 éves Sally Dixont, aki transznemű nőként azonosítja magát, a napokban ítélték el, mert
a bíróság bűnösnek találta 30 rendbeli, hét gyermek ellen elkövetett szeméremsértés vagy gyermekekkel szembeni fajtalanság vádjában.
Az áldozatokat – akik közül a legfiatalabb mindössze hétéves volt – 1989 és 1996 között zaklatta, molesztálta vagy erőszakoskodott velük.
A férfi csak évekkel később, 2004-ben kezdett el nőként gondolni magára és állítólag ekkor kezdte el a nemváltoztatás folyamatát.
Erre hivatkozva a szexuális bűnöző azt követelte, hogy
ha már 12 évig börtönben kell lennie, akkor női börtönben helyezzék el, amit végül a hatóság helyben is hagyott – annak ellenére hogy sem biológiailag, sem jogilag nem számít nőnek, hivatalosan még mindig férfi
– írja a V4NA. A bírósági tárgyaláson egyébként kiderült, hogy Dixon korábban az angliai Sussexben, Crawley-ban és Bexhillben is élt, és a legbizarrabb helyeken erőszakoskodott az áldozataival.
Volt olyan eset, amikor egy raktárban, máskor pedig egy elhagyatott lakókocsiban bántalmazta a gyerekeket.
Fiatal férfiakat használt ki, és mérgező kapcsolatot ápolt a gyerekekkel, akiket szisztematikusan bántalmazott egész gyermekkorukban
– mondta az ügyész a tárgyaláson, ahol a ma már felnőtt áldozatok megrázó vallomásokat olvastak fel, amelyekben leírták, milyen hatással volt rájuk a bántalmazás.
Az, hogy egy férfi egy női börtönbe kerülhet csupán azért, mert nőnek vallja magát, nem újkeletű dolog manapság, az Egyesült Államok pedig élen jár ezen a téren.
Egyik esetben két nő is terhes lett egy magát transzneműnek tartó rabtól.
A férfi felháborítónak tartja, hogy megbélyegezték és emiatt egy másik börtönbe szállították át – erről már a V4NA is beszámolt korábban. A transznemű rab azért lehetett egy női börtönben, mert New Jersey-ben a törvények lehetővé teszik, hogy az elítéltek eldöntsék, férfi vagy női börtönbe szeretnének menni – annak alapján hogy milyen neműnek érzik magukat. Miután eltávolították a női börtönből, a férfi azt nyilatkozta, hogy
nemi sztereotípiákkal bélyegezték meg őt, és azt állították róla hogy veszélyt jelent a női rabokra a börtönben.
Elmondása szerint ez a diszkriminatív logika azt feltételezi, hogy pusztán a nemi identitása miatt veszélyesnek minősítették.
Az irányelvek megváltoztatására azt követően került sor, hogy az American Civil Liberties Union (ACLU) 2021 júniusában pert indított az állam ellen, követelve, hogy New Jersey tegye lehetővé, hogy az önmagukat nőként azonosító biológiai férfi elítélteket női börtönökben helyezzék el. Az ACLU keresete miatt több változást is eszközöltek a szabályozásokon, többek között
a börtönszemélyzetet arra kötelezték, hogy a rabok által preferált névmásokat használják, biztosítsanak nekik a nemüknek megfelelő ruházatot és alsóneműt, valamint a nemváltáshoz szükséges hormonokat és sebészeti beavatkozásokat is ingyen tegyék elérhetővé minden rab számára.
Korábban egy washingtoni börtönben pedig az egyik fogvatartott elárulta, hogy szemtanúja volt az esetnek amikor a transznemű, biológiailag férfi rabtársaik szexuálisan zaklattak női foglyokat. Ezeket a férfiakat azok után helyezték át női börtönökbe, hogy elkezdtek transzneműként tekinteni magukra.
Az egyik incidens során a fogvatartott aludt, amikor arra ébredt, hogy férfi meg akarja erőszakolni. Az esetet jelentették is a börtön személyzetének, azonban ők nem merték megbüntetni a transznemű elítéltet, mert attól féltek, hogy homofóbiával vádolja meg őket.
A börtön vezetése végül úgy döntött, hogy valótlannak ítélik meg a vádakat, és a támadó helyett inkább az áldozatot büntették meg, akit magánzárkába zártak.