Yvelines megye egyik településén, Poissy-ban a rendőrök tetten értek két tolvajt, amint egy parkoló autókból szívták le a benzint. Seine-Saint-Denis megye kisvárosában, Tremblay-en-France-ban egy férfit azért tartóztattak le, mert
azzal gyanúsítható, hogy egy kamionból 280 liter üzemanyagot szivattyúzott le.
Hauts-de-Seine megyében, Bourg-la-Reine településen négy férfit ugyancsak egy kamion benzintartályának a kiürítése közben csíptek nyakon a rendőrök,
a tolvajokról kiderült, hogy korábbi bűncselekményeik miatt már jól ismertek a hatóságok előtt.
A párizsi régióban sem tétlenkednek a tolvajok. Gennevilliers, Le Blanc-Mesnil és Arcueil külvárosi településeken is fosztogatókat tartóztattak le. Az arcueil-i tolvajnál a rendőrök 19 benzinnel megtöltött kannát találtak, az üzemanyagot a férfi literenként 3,5 euróért árusította.
Megkezdődtek a fegyveres rablások is.
Aisne megye Vauxbuin településén négy csuklyás támadó gépkarabéllyal tartotta sakkban egy kamion sofőrjét, amíg annak kamionjából leszívtak 150 liter üzemanyagot.
Saint-Denis-ben pedig egy férfi flexszel akart megnyitni egy hatalmas üzemanyagtartályt.
A párizsi kormány szerdán az ExxonMobil normandiai üzemanyagraktárának négy dolgozóját kényszerítette a francia törvényekben szabályozott módon a munka felvételére. Két dolgozónak szerdáról csütörtökre virradó éjjel, a másik kettőnek pedig csütörtök hajnalban kellett felvennie a munkát és elindítania az üzemanyaggal teli szállítmányokat a franciaországi benzinkutakhoz.
Ha megtagadják a munka felvételét, a törvények szerint hat hónap börtönre és tízezer euró pénzbüntetésre is számíthatnak.
A sztrájkot vezénylő országos szakszervezet, a CGT felháborodott az állami kényszerintézkedésen. A CGT főtitkára, Philippe Martinez szerda délután a normandiai telepre sietett, hogy támogatásáról biztosítsa a kényszerített dolgozókat és a sztrájkolókat, és egyúttal október 18-ra – a franciaországi vasutak dolgozóinak sztrájknapjára –
általános munkabeszüntetésre és felvonulásra szólította fel a franciaországi munkavállalókat.
A minden szakmára és az ország teljes területére kiterjedő általános sztrájk célja a béremelések követelése és a sztrájkot megtörő állami kényszerítés elleni tiltakozás lesz, lenne.