Brüsszel célja, hogy megbuktassa a jobboldali lengyel kormányt

Ukrán válság, 2022, Belgium, Brüsszel, EU-tagállamok vezetőinek rendkívüli csúcstalálkozója, Volodymyr Zelensky, ukrán elnök online bejelentkezés
BRUSSELS, BELGIUM - FEBRUARY 24: Ukraine's President Volodymyr Zelensky attends EU Leaders Summit on Russia-Ukraine crisis via video conference in Brussels, Belgium on February 24, 2022. EU Council / Pool / Anadolu Agency (Photo by EU Council / Pool / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
Vágólapra másolva!
Egyértelmű politikai nyomásgyakorlás, hogy az Európai Bizottság visszatartja a Lengyelországnak járó uniós forrásokat – jelentette ki Kiszelly Zoltán, a Századvég Politikai Elemzések Központjának igazgatója. 
Vágólapra másolva!

Stefan De Keersmaecker, az Európai Bizottság szóvivője hétfőn közölte, hogy Lengyelország sem a helyreállítási, sem a kohéziós alaphoz nem férhet hozzá, amíg Varsó nem teljesíti a bíróságok függetlenségével kapcsolatos összes brüsszeli feltételt.

Kiszelly Zoltán azt mondta,

- közölte.

Brüsszel célja, hogy megbuktassa a jobboldali lengyel kormányt Forrás: Anadolu Agency via AFP/2022 Anadolu Agency/Eu Council / Pool

Azt is gondolhatják, hogy ha Lengyelország nem kap pénzt, akkor a lengyel nép fogja elzavarni a kormányt. Brüsszel tehát arra játszik, hogy előrehozott választások legyenek Lengyelországban, amit reményeik szerint a Donald Tusk-féle szövetség nyerne meg – tette hozzá.

Kiszelly Zoltán megjegyezte: a döntés hátterében állhat az is, hogy a lengyel kormány 110 milliárd eurót tervez költeni fegyverekre és a lengyel hadsereg bővítésére. Ha ez megtörténne, a lengyel hadsereg sokkal erősebb lenne, mint a német.

- magyarázta.

Kiszelly Zoltán azt is mondta, hogy a Magyarországnak és Lengyelországnak az újjáépítési alapból járó pénzekre már bejelentkeztek a franciák, az olaszok, a spanyolok és a portugálok, akik adósságban úsznak, ezért nagyon nehezen tudnak csak hitelt felvenni.

Azt, hogy Magyarország egyedüli EU-tagként élt a konstruktív tartózkodás lehetőségével hétfőn, az ukrán hadsereg számára indított európai uniós kiképző misszióról szóló szavazásnál, a politikai szakértő úgy értékelte: Magyarország nagyon következetes álláspontot képvisel, nem támogatja a háború elhúzását. Ráadásul az unió hadviselő féllé válik, ha ukrán katonákat képez ki a saját területén, ez tehát nagyon veszélyes játék – tette hozzá.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!