Az iszlám törvények értelmében a nők kötelesek hidzsábot viselni, mert az ő felelősségük, hogy a férfiak ne essenek kísértésbe.
Már Németországban is arra ösztönzik a nőket, hogy viseljenek hidzsábot. Az ARD és a ZDF közszolgálati csatornák által működtetett streamingszolgálató egy videóban hívja fel a figyelmet a fejkendő viselésére.
A kisfilmben különböző rasszú nők beszélnek arról, hogy a hidzsábbal képesek kifejezni a feminizmust
A hidzsábom a részem, mint nő"
– mondja az egyik szereplő a videóban.
A hidzsábom a szabadságot és a méltóságot képviselő feminizmus."
– magyarázza egy másik.
Vannak azonban olyanok, akiket felháborított a kisfilm. A Kereszténydemokrata Unió parlamenti képviselője, Matthias Hauer azért bírálta a videót, mert
szerinte egyes országokban az emberek azért küzdenek, hogy levehessék a kendőt. Sokszor testi épségüket és életüket is fenyegetik "
– olvasható a politikus közösségi oldalán. Hauer hozzátette, hogy a Funk szolgáltató mindezt nem bánja, sőt, "a Funk még mindig a hidzsábot ünnepli" – írta.
Mindeközben világszerte nők ezrei küzdenek azért, hogy ne kelljen hordaniuk a hidzsábot. Nagyon sok helyen a fejkendő viselésére kényszerítik a nőket, az ellenszegülést pedig erőszakkal büntetik.
Korábban a saját apja fojtott meg egy fiatal nőt Kanadában, aki nem volt hajlandó viselni a kendőt. Szomáliában is azért gyilkoltak meg egy keresztény nőt, mert ellenszegült. Irakban pedig 40 nőt végeztek ki amiért nem hordtak hidzsábot, a lefejezett vagy más módon megcsonkított holttesteket a szeméttelepen találták meg.
Később egy egyiptomi nő azért követett el öngyilkosságot, mert a rokonai erőszakoskodtak vele, miután visszautasította a hidzsáb viselését. A 15 éves kamaszlány hónapokig élt erőszakos elnyomásban, míg végül az apja fegyverével lőtte agyon magát.
Vannak olyanok is, akiket gyakran ér halálos fenyegetés a hidzsáb miatt. Tunéziában korábban egy radikális csoport azzal fenyegetőzött egy általános iskolában, hogy minden olyan tanárt meggyilkolnak, akik nem viselik a fejkendőt.
De Angliában is számos olyan eset történt, amikor az iszlám szélsőségesek erőszakkal vagy halállal fenyegették a fejkendőt nem viselő nőket. Iránban pedig még ma is sok nőt tartanak fogva a börtönökben, mert tiltakoztak a radikális törvény ellen. A tüntetések azóta sem szűntek meg.