Korábban az Origo is megírta, hogy miként cenzúrázzák a nagy közösségi oldalak, mint a Facebook, a Twitter és az Instagram a jobboldali, keresztény, konzervatív véleményeket, miközben a liberális gondolatoknak és az LMBTQ-propagandának szabad utat engednek.
Magyarországon is volt már rá precedens, hogy a Facebook jobboldali véleményeket tiltott le, például az Alapjogokért Központ egyik videóját, valamint a világ legnagyobb közösségi oldala több konzervatív újság, köztük az Origo cikkeit sem engedte hirdetni napokig. Pontosabban a hirdetések ellenőrzése és elbírálása olyan sok időt vett igénybe, hogy mire engedélyezte azokat a Facebook, addig már nem voltak aktuálisak.
Arról is beszámoltunk már, hogy egy Facebook-moderátorok közé beépült férfi titkos videófelvételekkel bizonyította, hogy a moderátorok minden eléjük kerülő konzervatív bejegyzést cenzúráznak, míg a baloldali tartalmakat, akkor sem, ha azok közösségi alapelveket sértenek.
A felvételekből kiderült, hogy a Facebook moderátorai akkor is törlik a Trumpot támogató bejegyzéseket, ha azok nem ütköznek a platform közösségi alapelveibe. Az egyik moderátort arról kérdezték a rejtett kamerás felvételen, hogy törli-e az összes konzervatív tartalmat, ami elé kerül, mire azt felelte:
Igen! Lesz*rom, én törlöm őket."
Donald Trump éppen az ilyen esetek miatt indította el a Truth Socialt, amely funkcionálisan a Twitterhez hasonlóan fog működni, azzal a különbséggel, hogy a volt republikánus elnök szerint mindenki szabadon elmondhatja majd politikai véleményét.