Az orosz-ukrán háború kitörése óta egyre több ország néz szembe az elképesztően magas energia- és élelmiszerárakkal, és egyre több ember kerül anyagilag kilátástalan helyzetbe.
Miközben a magyar kormány mindent megtesz azért, hogy ne a magyar emberek fizessék meg a háború árát, addig Európa több más országában egészen más a helyzet.
Egyre több helyen küszködnek az emberek megélhetési gondokkal, sokan nem tudják kifizetni az irdatlanul magas rezsiszámlákat, gondot okoz az élelmiszer megvásárlása. Miközben a helyzet csak romlik, hiszen az infláció is nő, Brüsszel tovább erőlteti a szankciókat, és több európai vezető, valamint kormány is olyan döntéseket hoz, amelyekkel korlátozzák az emberek mindennapjait.
A MAGAS ÁR IS SEGÍT A SPÓROLÁSBAN, EZÉRT IS TARTJÁK MAGASAN AZOKAT, HISZEN HA MAGAS AZ ÁR, AZ EMBER MAGÁTÓL ELKEZD SPÓROLNI
– jelentette ki korábban Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója az Origónak adott interjúban az európai energiahelyzetről és a szankciókról. Szerinte
ez egy elitprojekt, amit nem az emberek döntöttek el, hanem a globalista elit.
A JÖVŐBEN TARTÓSAN MAGAS ENERGIAÁRAKRA KELL BERENDEZKEDNI, EMIATT EGY TARTÓSAN MAGAS SZANKCIÓS FELÁRRA, AMI AZT JELENTI, HOGY AZ INFLÁCIÓ IS MAGAS MARAD
- hangsúlyozta Kiszelly Zoltán, aki azt is hozzátette, hogy
A SZANKCIÓK MIATT EGYRE NAGYOBB HIÁNY VAN ENERGIÁBÓL ÉS BIZONYOS TERMÉKEKBŐL EURÓPÁBAN, ÉS EZEK A KORLÁTOZÁSOK A HÁBORÚS GAZDASÁGRA VALÓ ÁTTÉRÉS ELŐSZOBÁJÁT JELENTIK.
A legutóbbi hírek szerint a TotalEnergies és az ExxonMobil kőolajfinomítóiban és üzemanyagraktáraiban három hete tartó sztrájk miatt a franciaországi benzinkutak 30 százalékán részlegesen vagy teljesen elfogyott az üzemanyag. A munkabeszüntetés alatt ugyanis a dolgozók a telephelyeken tárolt kész termékeket sem szállítják ki a töltőállomásokra, hogy az ellátás megbénításával gyakoroljanak nagyobb nyomást az olajipari vállalatok vezetésére.
A MÉG MŰKÖDŐ TÖLTŐÁLLOMÁSOKON VÉGELÁTHATATLAN SOROK ALAKULTAK KI, AZ AUTÓSOK CSAK TÖBB ÓRÁS VÁRAKOZÁS UTÁN TUDNAK ÜZEMANYAGHOZ JUTNI. EGYES RÉGIÓKBAN MÁR MEGTILTOTTÁK A BENZINKANNÁK MEGTÖLTÉSÉT IS.
A Svájccal határos Felső-Savoya megye egyik településén, Saint-Julien-en-Genevoisban
egy 20 éves, francia állampolgárságú férfi hat késszúrással akart megölni egy svájci családapát, mert az – a támadó szerint – a sort levágva akarta őt megelőzni a tankolásban.
A svájci férfi túlélte a támadást, amelynek szemtanúi voltak a kocsiban ülő gyermekei is.
A FRANCIA KORMÁNY EKÖZBEN FELSZABADÍTOTTA AZ ORSZÁG STRATÉGIAI ÜZEMANYAG-TARTALÉKAIT, EZZEL EGY IDŐBEN PEDIG ENGEDÉLYEZTE A KAMIONOK HÉTVÉGI KÖZLEKEDÉSÉT, ÍGY A BENZINKUTAK FELTÖLTÉSE MEGKEZDŐDÖTT.
A többségi állami tulajdonú francia villamos energia közmű vállalat, az EDF leányvállalata, az Enedis nemrégiben bejelentette, hogy október 15. és április 15. között távirányítással kikapcsolja a Linky típusú fogyasztásmérővel ellátott ügyfelek elektromos bojlereinek az áramellátását. A programozott áramszünetek minden nap 12 és 14 óra között lesznek, ebben a periódusban a háztartások melegvízellátása szünetel majd.
AZ INTÉZKEDÉS 4,3 MILLIÓ HÁZTARTÁST ÉRINT FÉL ÉVEN KERESZTÜL.
A villamosenergia-átviteli hálózat üzemeltetője, az RTE kalkulációi szerint a korlátozás 2,5 gigawatt energiát takarít majd meg, amely két atomreaktor teljesítményével egyenlő.
Még szeptember elején derült ki, hogy a spanyoloknál azt találták ki, hogy lift helyett használjanak lépcsőt az emberek. Egyebek mellett ez az előírás szerepel a spanyol kormány új energiatakarékossági csomagjában. A szocialisták szeptember végére véglegesítették az újabb készenléti- és energiamegtakarítási tervet, melynek elkészítéséhez ezúttal az autonóm régiók, a városi tanácsok, az ipar- és energiaszektor, továbbá a fogyasztók javaslatait is meghallgatták. Az állampolgárokra vonatkozó spórolási javaslatok között szerepel egyebek mellett, hogy
a társasházakban élők lift helyett lépcsőzzenek fel az emeletre, ugyanis ezzel rengeteg energia takarítható meg.
A kormány emellett mindenkit arra buzdít, hogy hozzon létre kisebb energiaközösségeket a spórolás érdekében, illetve
aki megteheti, használja a saját maga által termelt energiát, például vásároljon napelemeket.
Utóbbival akár 60 százalékos vagy ennél is magasabb megtakarítást lehet elérni. Pedro Sánchez miniszterelnök a szenátus előtt azt mondta, hogy a második energiatakarékossági csomagban nem lesz semmilyen drámai intézkedés, illetve közölte azt is, hogy kiemelt figyelmet fognak fordítani a legrászorulóbb háztartásokra. Spanyolországban már érvényben vannak az első energiaspórolási intézkedések:
este 10 óra után lekapcsolják a kirakatok és a használaton kívüli középületek világítását, 27 fokra korlátozzák a klímahasználatot, valamint télen nem lehet majd 19 foknál melegebbre fűteni a boltokat, plázákat, állomásokat és más létesítményeket.
LAPOZZON, A CIKK A KÖVETKEZŐ OLDALON FOLYTATÓDIK!