Sokat elárul a baloldal oktatáspolitikai elképzeléseinek komolyságáról, hogy Gyurcsány Ferenc feleségének árnyékkormányában a „szakminiszteri" posztot egy garázdaságért korábban elítélt személyre bízták. Gyurcsányék oktatási „árnyékminisztere" ugyanis a Gyurcsány-párt szóvivője és parlamenti képviselője – egykor gimnáziumi tanár – Barkóczi Balázs, akit még Isaszeg MSZP-s önkormányzati képviselőjeként
ítélt pénzbüntetésre a bíróság jogerősen, 2009-ben.
Az egyik sértett, F. S-né vallomásában elmondta, hogy Barkóczi Balázs 2006. április 3-án betört az isaszegi háza udvarába, ahol fenyegette és megverte őt, valamint a férjét. A mostani DK-s árnyékminiszter két másik férfivel együtt követte el a bűncselekményt, akik közül az egyik Barkóczi rendőrként dolgozó rokona volt.
A harmadik elítélt Barkóczihoz hasonlóan szintén MSZP-s politikus volt és 2006 őszétől magas rangú tisztséget viselt egy Pest megyei önkormányzatban.
F. S-né véleménye szerint a „vasvégű bottal" fenyegetőző és lökdösődő Barkócziék alkohol vagy kábítószer hatása alatt állhattak, a pontos indítékról pedig a következőképpen számolt be vallomásában: „kiabálásukból számomra azt derült ki, hogy azért akarnak minket fenyegetni, illetve bántalmazni, mert egy korábbi önkormányzati ügy miatt nekik nem tetsző határozatot hozott a bizottság."
Az ügy további érdekessége, hogy a 2008-as első és a 2009-es másodfokú ítélet között Barkóczi Balázs rendőrként dolgozó tettestársa főkapitányi dicséretet és jutalmat is kapott, holott a 2006-os isaszegi garázdaság előtt kétszer is megrovásban részesült. Okkal merül fel a kérdés, hogy vajon a tettestársai révén kiváló MSZP-s kapcsolatokkal rendelkező B. R. (ez a rendőr monogramja) a politikai hátszele miatt kapott-e olyan főkapitányi dicséretet és jutalmat, amit a bíróság enyhítő körülményként vehetett figyelembe.
Ebben az időszakban Barkóczi Balázs már isaszegi MSZP-s önkormányzati képviselő volt, a harmadrendű vádlott pedig szocialista alpolgármesterként vett részt a Pest megyei település irányításában.
A kormányfői tisztséget pedig az akkor még MSZP-s Gyurcsány Ferenc töltötte be. Ugyan bizonyíték nincs a főkapitányi dicséret és a jutalom politikai hátterére, de 2006 és 2010 közötti időszakban kétségkívül szoros politikai irányítás alatt állt a rendőrség - ahogy azt a 2006-os brutalitás is mutatja.
A garázdaságért elítélt oktatási „árnyékminiszter" egyébként tökéletesen megfelel a mai nemzetközi globalista baloldal elvárásainak, hiszen – mint azt korábbi cikkeinkben bemutattuk - Gyurcsányék embere a Soros György-féle nyílt társadalom híve, támadta a rezsicsökkentést, nem tartja fontosnak a határvédelmet és támogatja az agresszív LMBTQ-lobbistákat.