Az egyik legagresszívabb magyarellenes skandináv képviselő, Malin Björk. A baloldali Zöldek képviselője legutóbb a Meseország mindenkiért nevezetű LMBTQ-propagandakönyv brüsszeli bemutatóján vett részt - írta a Magyar Nemzet. Björk erősen bevándorláspárti nézeteket vall, az ő javaslata volt az a jelentés, amely szerint
az Európai Unió tagállamaiban évente körülbelül 240 ezer migránst kellene szétosztani.
Ahogy arról az Origo is beszámolt, Björk egyszer kijelentette:
Magyarország számára nem csupán lehetséges, hanem kifejezetten üdvös is lenne pár ezer migráns befogadása.
Továbbá ő is támogatta azt a javaslatot, hogy
vonják meg az uniós forrásokat azon tagállamoktól, amelyek nem akarnak befogadni migránsokat.
2014-ben részt vett abban a tiltakozásban, amely nem engedett felszállni egy Svédországból induló repülőt, amiért ült rajta egy éppen kitoloncolt iráni illegális migráns.
2021 januárban úgy nyilatkozott, hogy mind a svéd, mind az uniós menekültpolitika rasszista, kiemelve ennek egyik okaként a magyar miniszterelnököt.
Júniusban ő is tiltakozott a Bizottságnál a gyermekvédelmi törvény miatt,
és a vitában a magyarországi demokrácia és a jogállam leépítése részének nevezte az LMBTQ-jogok csorbítását, holott erről szó sincs, a kormány csak az agresszív, gyerekekre irányuló propagandát korlátozza.
Malin Björk amúgy a Soros-féle Open Society Foundation által tartott rendezvények lelkes résztvevője.
2019-ben napvilágra került, hogy trükközik a költségtérítésekkel. A svéd belpolitikában kisebb botrányt kavart, amikor kiderült, hogy
úgy is felveszi az európai parlamenti napidíját, hogy Brüsszelben él.
Ide kapcsolódik, hogy az Európai Parlamenttől kapott pénzügyi keretének egy részét – saját bevallása alapján –
a balos frakció logójával ellátott műanyag női klitoriszokra költötte.
Az utóbbival kapcsolatosan Malin Björk azt mondta, hogy
200 darab 3D műanyag klitoriszt rendelt, amit szétosztott és ennek az emberek nagyon örültek.
A svéd képviselők közül érdemes még megemlíteni Abir Al-Sahlanit is, aki idén szeptemberben egy Magyarországról szóló vitában azt mondta: néha összemossák a magyarokat a korrupt magyar kormánnyal, valamint a leírtakon kívül is lehetne találni példákat a korrupcióra.
Egy másik baloldali képviselő Evin Incir szerint egy fillért sem szabadna juttatni Orbán kormányának, és nem szabad megengedni, hogy a magyar példa elterjedjen az EU-ban.
Korábban egyébként svéd baloldali EP-képviselők Magyarország kizárását szerették volna elérni, mert megvétóztuk a 2021-2027-es uniós költségvetést. Helene Fritzon, a svéd Szociáldemokrata Párt EP-képviselője szerint Magyarország nagyon csúnya játékot játszik, amellyel rendkívül nehéz helyzetbe hozzák az Uniót.
A szintén svéd Tomas Tobé, a Mérsékelt Párt EP-képviselője pedig úgy véli, az EU nem engedhet az akaratából, nem szabad hagynia, hogy a két ország folytassa a jelenlegi politikáját. Tobé a svéd Sveriges Radioban reagált arra a felvetésre is, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak talán ki kellene lépnie az Unióból. Elmondta, nem akarnak nyomást gyakorolni a két országra e tekintetben, de ha tovább húzódik ez az ügy, akkor kérdéses lehet, hogy
Magyarország és Lengyelország beletartoznak-e még az európai együttműködésbe.
Finn baloldali EP-képviselők is gyakran gyalázzák Magyarországot. „Értékelésünk szerint bár Magyarország a helyes irányba tett lépéseket, de ha a 17 kiigazító lépést megnézzük, akkor egyszerűen lehetetlen arra a következtetésre jutni, hogy ezek teljesen megszüntetik az uniós költségvetésre és az uniós pénzekkel való hatékony gazdálkodásra leselkedő veszélyeket Magyarországon” – jelentette ki november 17-én Petri Sarvamaa, baloldali finn EP-képviselő.
Leszögezte: az rendkívül fontos az EP számára, hogy "a magyar jogállamisági eljárás most ne bukjon el" (ne vonja vissza a Bizottság és így ne sérüljön az eljárás hitelessége és fegyelmező ereje), mert ha most arra a következtetésre jutna a Bizottság, hogy a magyar lépések miatt az uniós büdzsére leselkedő veszélyek megszűntek, akkor "rendkívül nehéz lenne újraindítani az eljárást" Magyarországgal szemben.
Érdemes felidézni Ville Niinistö zöldpárti finn EP-képviselő egyik bejegyzését is.
A politikus természetesen a gyermekvédelmi törvény miatt támadná Magyarországot
még 2021 nyarán, pedig a törvény senkinek a szabadságát nem veszélyezteti.