Vasárnap a kora reggeli órákban 43, szombaton 1387, pénteken pedig 1778 menedékkérőt regisztráltak.
A migránsok legkevesebb nyolcvan bárka fedélzetén érték el az olasz szigetet; a hatóságok mindemellett a nap folyamán további érkezőket várnak.
Az illegális bevándorlók túlnyomó része Tunézia partjairól indult.
Vasárnap reggel a lampedusai menekültügyi központban 2494 menedékkérőt tartottak nyilván, bár a létesítmény hivatalosan kevesebb mint 400 férőhellyel rendelkezik.
Mindeközben az olasz hatóságok ideiglenesen lefoglalták Lampedusa kikötőjében a Louise Michel nevű NGO-hajót, amely szombaton mintegy 180 migránssal a fedélzetén kötött ki a szigeten.
A hajó legénységét azzal vádolják, hogy megsértett egy új törvényt, amelynek értelmében az NGO-k hajóinak egy mentést követően haladéktalanul el kell indulniuk egy kikötő felé, ahelyett, hogy további bárkákra várakozzanak.
A Louise Michel ennek ellenére négy műveletet hajtott végre menedékkérők felvételére.
Az ANSA beszámolt arról is, hogy Málta partjai előtt szombaton két bárka hajótörést szenvedett, és a szerencsétlenségben legalább nyolcan életüket vesztették.
Filippo Minnino, Lampedusa polgármestere időközben egy közös uniós missziót követelt a Földközi-tengeren. "Európának és Olaszországnak is tudatosítania kell, hogy vészhelyzet uralkodik a Földközi-tengeren. Továbbra is nők, gyerekek és férfiak halnak meg" - hangsúlyozta.
Tunézia partjai előtt két, afrikai illegális bevándorlókat szállító csónak szenvedett balesetet, a tragédia legkevesebb 29 ember életét követelte.
Az olasz kormány a héten arra figyelmeztetett, hogy robbanásszerűen emelkedhet a Tunéziából Európa felé útnak induló illegális bevándorlók száma.