Az Oroszország elleni szankciók egyik élharcosa Frrans Timmermans az Európai Bizottság alelnöke, aki már a háború kitörése után, tavaly márciusban az európai emberekkel akarta megfizettetni a háború árát. A zöld átállásért felelős biztos akkor úgy fogalmazott:
Az európaiak azzal segíthetnek a Vlagyimir Putyin elleni harcban, ha lejjebb kapcsolják a fűtést otthonukban.
A magyargyűlölő Frans Timmermanst nem kell bemutatni, a szélsőségesen bevándorláspárti politikus folyamatosan támadja hazánkat, és Soros György egyik legfontosabb szövetségese.
Korábban úgy fogalmazott, hogy „nincs kétségem afelől, hogy [Soros] szabadság, demokrácia és az általános jogegyenlőségen alapuló nyílt társadalmak melletti elköteleződése igazi és őszinte. [...] Ez egy olyan elköteleződés, amelyet egész eddigi pályafutásom során magam is osztottam, és
amelyhez az utolsó lélegzetemig tartani fogom magam.
Az ukrajnai háború kitörése óta az elhibázott brüsszeli szankciók miatt az európai lakosok komoly gazdasági nehézségekkel néznek szembe, az elszálló energiaárak mindenkit érintenek, rengeteg embernek okoz nehézséget a rezsi kifizetése. Timmermanst azonban ez láthatóan nem zavarja. Mint fogalmazott:
A mi döntéseink határozzák meg, hogy mennyi energiát fogyasztunk és hogy mennyire vagyunk erősek az Oroszországgal szembeni reakcióinkban.
A politikus képmutatása azonban egészen megdöbbentő, hiszen miközben takarékoskodásra kéri az európaiakat, hatalmas luxusban él, számolt be róla az Origo a V4NA alapján.
Amellett, hogy Brüsszel közelében, egy luxustelepülésen él, Brüsszeltől mindössze másfél órányi autóútra van egy másik luxusvillája is. A házban 12 szoba található, az épület pedig “G” energiabesorolású címkével rendelkezik, amely az egyik legrosszabb az Európai Uniós skálán.
Timmermans tehát a brüsszeli szankciók követelésével nehezíti az európaiak életét, de olyan tanácsokkal is ellátja a rezsiszámlákkal küzdő lakosokat, mint hogy ne mossanak annyit, inkább szellőztessék ruháikat.
Nem rég pedig az is kiderült, hogy
Timmermans szinte örül a háborúnak, mert az szerinte gyorsítja a számára láthatóan csak szavak szintén fontos „zöld átmenetet”.
Novemberben ugyanis arról beszélt a COP27-klímacsúcson, hogy nem szabad hagyni, hogy bárki elhitesse a polgárokkal, hogy Oroszország ukrajnai inváziója visszalépéshez vezet a fosszilis energiahordozók használatában. Szerinte az ellenkezője igaz: az orosz háború gyorsítja az átállást.