Egy orvoscsoport beszámolója szerint a harcok kezdete óta legalább 97 civil halt meg és 365 megsebesült.
A hadsereg légicsapásokkal támadja a félkatonai Gyorsreagálású Támogató Erők (RSF) táborait.
A hadsereg arról számolt be, hogy a főváros, Kartúm központjában, a katonai parancsnokság közelében folyamatosak voltak az összecsapások. A tájékoztatás szerint az RSF mesterlövészeket állomásoztat az épületeken.
Korábban, szemtanúk elmondták, hogy a hadsereg légicsapásokat mért az RSF laktanyáira és bázisaira Kartúm térségében, és
sikerült megsemmisíteni a félkatonai erők létesítményeinek többségét.
Visszaszerezte továbbá a hadsereg a kartúmi elnöki palota nagy részét az RSF-től, miután mindkét fél azt állította, hogy ők ellenőrzik az épületet és más kulcsfontosságú létesítményeket a fővárosban.
Az RSF tagjai a hadsereg által ostromlott kartúmi nemzetközi repülőtéren maradtak, de a hadsereg visszatartotta őket, hogy ne okozzanak nagyobb károkat - mondták szemtanúk.
Az éjszaka beálltával a helyiek tüzérségi lövésekről és harci repülőgépek robajáról számoltak be
Bahri település Kafuri kerületében, ahol az RSF bázisa található, a Nílus folyó túlpartján, a fővárostól, Kartúmtól nem messze.
A harcok szombaton robbantak ki az Abdel-Fattah Burháni tábornokhoz, a szudáni átmeneti kormányzó Szuverén Tanács vezetőjéhez hű katonai egységek és az RSF között, amelyeket a Hemedti néven ismert Mohamed Hamdán Dagalo tábornok vezet, aki a tanács helyettes vezetője.
Ez volt az első ilyen összetűzés azóta, hogy mindketten összefogtak a veterán iszlamista autokrata Omar el-Basír 2019-es eltávolítása érdekében, és a polgári uralomra való átmenet részeként az RSF-nek a hadseregbe való integrálásával kapcsolatos nézeteltérés váltotta ki.
Burháni és Hemedti vasárnap megállapodott a harcok háromórás szünetében,
hogy lehetővé tegyék az ENSZ által javasolt humanitárius evakuálásokat, de az egyezséget a viszonylagos nyugalom rövid időszaka után széles körben figyelmen kívül hagyták.