Az akcióhoz ezernél is több rendőrt mozgósítottak.
A központ Észak-Rajna-Vesztfália tartomány, ahol egyszerre
51 helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök és 15 embert fogtak el.
Bajoroszágban nyolc embert tartóztattak le, köztük négyet európai elfogatóparancs alapján. Türingiában, Rajna-vidék-Pfalzban és Saar-vidéken összesen tizenegy elfogatóparancsot hajtottak végre, és több mint 50 lakást és üzlethelyiséget kutattak át.
Németország mellett Belgiumban, Braziliában, Franciaországban, Olaszországban, Panamában, Portugáliában, Szlovéniában és Romániában is tartottak házkutatásokat.
Az összehangolt akció 108 letartóztatási parancs végrehajtására és bizonyítékok begyűjtésére irányult.
A razziákat az Eureka művelet elnevezésű eljárás részeként hajtották végre. A 2019-ben indult nyomozást az Europol és az Eurojust, az EU bűnüldöző hatósága és igazságügyi együttműködési ügynöksége irányítja.
A feltételezett maffiózókat mindenekelőtt kábítószer-kereskedelemmel gyanúsítják,
illetve pénzmosással és fegyverkereskedelemmel összefüggő ügyeket is vizsgálnak a hatóságok.
A német sajtó szerint az eljárás egyik fő kiindulópontja egy 2019 júniusában a belgiumi Gentben indított nyomozás, amely egy calabriai származású család ellen irányult. Az apa és két fia hivatalosan egy pizzériát üzemeltett a városban, de többször volt dolguk a hatóságokkal kokainkereskedőkkel folytatott kapcsolataik miatt.
A belgiumi nyomozással egy időben Calabriában egy testvérpárra figyelt fel a rendőrség, akik megmagyarázhatatlanul sok pénzt fektettek be, egyebek mellett vendéglátóipari vállalkozásokba Németországban és Argentínában.
Az olasz és a belga hatóságok előtt az ügyek vizsgálata során fokozatosan feltárult egy szerteágazó családi hálózat, amelynek központja egy calabriai falu, San Luca.
A rendőrség szerint a nyomozásban fontos szerepük volt mobiltelefonra fejlesztett titkosított kommunikációs hálózatoknak. A 'Ndrangheta tagjai korábban akár több száz kilométeres utakra is vállalkoztak, hogy ügyeiket ne telefonon kelljen megbeszélni egymással, ami nagyban megnehezítette a bűnüldöző hatóságok dolgát.
A lehallgathatatlannak tartott kriptomobilok megjelenésével viszont egyre inkább rászoktak a telefonálásra és üzenetküldésre. A személyes kapcsolattartás lehetőségét a koronavírus-világjárvány is korlátozta. Így amikor az európai biztonsági szervek feltörték az EncroChat és a SkyEcc nevű kriptoszolgáltatásokat, betekintést nyertek a 'Ndrangheta-klánok tevékenységébe.