Bangladesi hivatalos források azt közölték, hogy a ciklon elkerülte a világ legnagyobb menekülttáborának otthont adó Cox's Bazart.
A BBC úgy tudja, a hatóságok megtiltották a menekülteknek, hogy elhagyják a tábort, ahol az évek során rengeteg, többnyire bambuszból és vitorlavászonból épített ideiglenes lakhelyet húztak fel az évek során. A bangladesi kormány nem engedélyezi a tartósabb építőanyagok használatát sem – tette hozzá a BBC.
Vasárnap estére a ciklon nagy része maga mögött hagyta Bangladest, az ország katasztrófavédelmének egyik munkatársa, Kamrul Husszein pedig azt közölte, a Mocha „nem okozott jelentős károkat", azonban a nyomában földcsuszamlások és áradások alakultak ki.
A Meteorológiai Világszervezet szombaton „nagyon veszélyesnek" minősítette a Mochát.
A Bengáli-öböl partvidékén fekvő és több folyótorkolatot is magába foglaló, 160 millió lakosú Bangladesben, valamint a szomszédos, szintén sűrűn lakott Mianmarban sem ritkák az árvizek és ciklonok, klímakutatók pedig arra hívták fel a figyelmet, hogy amíg az óceánok vize meleg és kedvezőek a szelek, a ciklonok hosszabb ideig őrzik meg intenzitásukat.