Soros György átadja a közel 30 milliárd dolláros pénzügyi birodalma feletti irányítást fiának, Alexander Sorosnak, aki erről egy, a The Wall Street Journal című lapban vasárnap megjelent interjúban számolt be. Hogyan változtathatja meg az erőviszonyokat a világban, ha Soros György fia átveszi az apja birodalmát? Mi fog változni, és mi nem?
A Soros György által kijelölt háborúpárti, migrációt támogató, gyermekvédelemmel szembe helyezkedő irány semmiképpen nem változik azzal, hogy a spekuláns átadja birodalma trónját fiának. Arra viszont számítani lehet, hogy
Alexander apjánál is nagyobb lendülettel és elánnal veti magát a politikai küzdelmekbe, hiszen ő maga is ezt ígérte.
Mint ismert, Soros György pénzügyi spekulációi révén képes volt felépíteni egy világméretű hálózatot, amelyet a nyílt társadalom ideológiájának megvalósítására használt, ennek érdekében pedig számos országban belső feszültséget, viszályt keltett, és – ahogy hazánkban is – erős társadalmi felhatalmazással rendelkező kormányokat támadott.
Alexander, az „új keresztapa" már egy működő szervezet irányítását veszi át, Joe Biden hivatalba lépése óta bejáratos a Fehér Házba, emellett szoros kapcsolatot ápol a brüsszeli bürokrácia vezetőivel is, így kizárólag a politizálásra, szélsőségesen liberális nézeteinek terjesztésére és gyakorlati alkalmazására koncentrálhat.
Mi lesz Alex Sorosra a legjellemzőbb, ha apja helyébe lép? Mi fogja jellemezni az ő politikáját, tevékenységét?
Amíg tart az Ukrajnában dúló konfliktus, addig mindenképpen arra kell számítanunk, hogy elsősorban a háború szítására fog koncentrálni. Miként arról az Origo is beszámolt, Alexander Soros már tavaly nyáron kifejtette, hogy szerinte a nyugati országoknak nagyobb támogatásban kéne részesíteniük Ukrajnát, és jelentősebb szerepet kéne játszaniuk a háborúban.
Ezen túl minden eszközzel segíteni fogja a háborúpárti erőket, és támadni azokat a vezetőket, illetve politikusokat, akik a béke ügy mellé állnak.
Ismert emellett, hogy a Soros-birodalom új elsőszámú vezetője személyesen is szívügyének tekinti az LMBTQ-és genderpropaganda terjesztését, ezért a gyermekvédelem ügye mellett kiálló hazai választói többségnek és az általa felhatalmazott nemzeti kormánynak is azzal kell számolnia, hogy a jövőben is szükség lesz az ezzel kapcsolatos összefogásra.
Lehet-e fokozottabban számítani apja, a nagy spekuláns eszméinek végrehajtására?
Sajnos számos körülmény Alexander Soros kezére játszik, hiszen
az Egyesült Államokat közeli szövetségesei vezetik, Brüsszel pedig már jóideje egyszerű eszköze a nyílt társadalom hálózatának, ezt tükrözik az Európai Parlament és a Bizottság korrupciós botrányai is.
Éppen ezért fontos, hogy a konzervatív erők is összefogjanak és egyesítsék erejüket, hogy kiragadhassák az emberek érdekeinek védelmére hivatott intézményeket a szélsőliberális erők kezéből. Ilyen tekintetben Magyarország kiváló példa és a magyar konzervatív recept – melyet Orbán Viktor a májusi CPAC Hungaryn a no migration, no gender, no war jelszavában összegzett – rendkívül hasznos lehet a jövő évi európai parlamenti, valamint az amerikai elnökválasztáson is.