Sanit Dokmai ellen előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkosság miatt emeltek vádat, miután a rendőrség hétfőn megtalálta felesége és két fia - 9 és 13 évesek - holttestét egy házban Bangkok keleti elővárosában.
A rendőrség úgy véli, hogy a férfi indítéka a család hatalmas adóssága volt.
Rangsan Kamsook helyi rendőrfőnök elmondta, hogy Sanit szerdán kritikus állapotban volt, és a torkán lévő súlyos sebek miatt nem tudott beszélni és enni.
A rendőrség szerint Sanit 400 000 baht (3 900 000 forint) összegű adóssághoz nyújtott kezességet barátjának. A barát elszökött és azt Sanitra hagyta, hogy fizesse ki.
A felesége megpróbált kölcsönt felvenni, hogy segítsen, de átverték - mondta Pallop Araemlah tartományi rendőrfőnök.
A rendőrség letartóztatási parancsot adott ki - csalás és számítógépes bűncselekményekről szóló törvény megsértése miatt - kilenc thaiföldi és két kambodzsai elkövető ellen.
A rendőrség szerint Sanit felesége online kért kölcsönt, és rászedték, hogy utaljon át pénzt, amelyet a csalók különböző szolgáltatási díjaknak állítottak be. Az asszony a múlt héten tett panaszt a rendőrségen, mondván, hogy több mint 1,7 millió bahtot (10 millió forintot) veszített - írta az ABC.
Thaiföld küzd a kiberbűnözéssel kapcsolatos ügyek robbanásszerű növekedésével.
Az ENSZ egy új jelentése szerint a bűnbandák több százezer embert kényszerítettek Délkelet-Ázsiában arra, hogy részt vegyenek jogellenes online átverésekben, amelyek több milliárd forintnyi bevételt jelentenek, különösen Mianmarban és Kambodzsában.
Laosz, a Fülöp-szigetek és Thaiföld is a hamis toborzás áldozatainak fő célországai vagy tranzitországai között szerepel.
A probléma kezelésére tett kísérletként Thaiföld az év elején új törvényt léptetett életbe, amely lehetővé teszi a bankok számára, hogy a gyanús számlákat azonnal befagyasszák 72 órára anélkül, hogy a csalások áldozatai rendőrségi feljelentést tennének.
Ha egy áldozat egyszer pénzt utal át egy csalónak, az összeget általában gyorsan átutalják több más számlára, ami rendkívül megnehezíti a hatóságok számára a pénz nyomon követését és visszaszerzését.
Augusztusban Thaiföld digitális gazdaságért felelős minisztere a Facebook betiltásával fenyegetőzött, azzal vádolva a közösségi médiaplatformot, hogy nem vizsgálja meg alaposan az általa közzétett hirdetéseket, így az emberek kiszolgáltatottak az átveréseknek.