Delhi városában egész évben rossz a helyzet. Télen azonban különösen szennyezetté válik a levegője, ami olyan tényezőkre vezethető vissza, mint a gazdák által elégetett növényi maradványok, az alacsony szélsebesség és a fesztiválok alatt felrobbantott petárdák.
A szennyezett levegő minden évben súlyos egészségügyi problémákat okoz delhi lakosainak.
Hétfőn a PM 2,5 - a tüdőt eltömítő és számos betegséget okozó finom részecskék - szintje 306 volt a városban.
A lakosok is panaszkodtak a szmogra a városban, különösen a reggeli órákban.
Gopal Rai környezetvédelmi miniszter elmondta, hogy egy akciótervet dolgoztak ki a megnövekedett szennyezés hatásainak leküzdésére.
A stratégia részeként az összes tömegközlekedési szolgáltatót - beleértve a delhi metrót és a busztársaságokat is - utasították, hogy növeljék a járatsűrűséget, hogy a városban visszaszorítsák az autók és robogók használatát.
A miniszter elmondta, hogy az eddig azonosított 13 szennyezési gócponton kívül további nyolc olyan helyszínre is speciális csapatokat küldenek, ahol magas a szennyezettségi szint.
Az olyan tényezők, mint a gépjárművek és az ipar kibocsátása, a por és az időjárási viszonyok együttesen teszik Delhit a világ legszennyezettebb fővárosává. A növényi szármaradványok égetése, amely szintén a szennyezés egyik fő forrása - várhatóan az elkövetkező napokban fokozódni fog.
A gazdák elégetik a termésmaradványokat, hogy megtisztítsák földjeiket a következő vetési ciklusra.
A múlt héten India pénzügyi fővárosában, Mumbaiban is romlott a levegő minősége, és ebben a hónapban többször is megelőzte Delhit - írta a BBC.