A mezőgazdasági területeken elrendelt tilalom oka az, hogy
az Újdelhit ellepő szmog az elmúlt hét során veszélyes szintet ért el.
A tél beköszönte előtt minden évben romlik a levegő minősége, mert a levegőben megrekednek a szennyező anyagok, amelyeket a gépjárművek, az ipar és a mezőgazdasági hulladék égetése bocsát ki.
A hatóságok az elmúlt évek alatt hoztak már hasonló döntéseket, de csak részben sikerült őket végrehajtani, mert az állami hatóságok nem tudták ellenőrizni az égetéseket, a gazdák pedig sokszor ellenségesen viselkedtek a tisztviselőkkel szemben.
A környezetszennyezés csökkentésének érdekében az összes építkezést leállították Újdelhiben, november 10-ig bezárták az iskolákat, a következő hétre közlekedési korlátozásokat jelentettek be,
a mezőgazdasági hulladék égetésének tilalmát pedig a szomszédos államokra is megpróbálják kiterjeszteni.
Az IQAir svájci levegőminőség-figyelő vállalat keddi jelentése szerint Újdelhi 306-on állt a légszennyezettséget mérő, 500 fokozatú skálán (Air Quality Index, AQI).
A pandzsábi és harijánai földművesek rendszerint a rizs október végi, november eleji betakarítása és a búza vetése közötti időszakban tisztítják meg földjeiket a mezőgazdasági hulladéktól.
Az égetés során keletkezett füst felelős Újdelhi októberi és novemberi légszennyezettségének 30-40 százalékáért
- állítja az indiai kormány környezetfigyelő ügynöksége, a SAFAR.
A szövetségi és tartományi kormányok mezőgazdasági gépeket ajánlottak fel a betakarítás megkönnyítése érdekében, a legfelsőbb bíróság pedig a helyi rendőrség felelősségére bízta az utasítások betartását.