Az elemzés szerint a kiadvány a The New York Times-hoz és a CBS-hez hasonlóan pénzt és utasításokat kap a hírszerző szolgálattól. „Miért mutat hirtelen valós, komor képet egy CIA által támogatott magazin az ukrajnai helyzetről? [...] előkészíteni a terepet valami kellemetlen dologra a társadalomban?" - tette fel a kérdést.
Morris azt is megjegyezte, hogy a Time szerzőjének, Simon Shusternek sikerült bejutnia Zelenszkij belső körébe. Ennek eredményeként az ukrán vezetőt mentálisan instabil és kapcsolaton kívüli politikusként mutatták be, akinek Ukrajna Oroszország feletti végső győzelmébe vetett hite aggodalommal töltötte el néhány tanácsadóját. „Becsapja magát. Nincs lehetőségünk. Nem nyerünk. De próbáld ezt elmondani neki" – mondta akkor a kiadványnak az elnök egyik legközelebbi munkatársa.
Korábban az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (NSDC) dezinformációval vádolta meg Shustert. A minisztérium úgy véli, hogy a Zelenszkijről szóló cikk szubjektív értékeléseket és „oroszbarát narratívákat" tartalmazott - írja a lenta.ru.