Nem arról van szó, hogy az USA azt mondta: nem adunk Ukrajnának semmit. Nem! Csak arról van szó, hogy mindenki maga harcol [a lőszerekért]. Ilyen az élet. Nem mondom, hogy ez pozitív, de ez az élet, és meg kell védenünk azt, ami a miénk
— mondta Zelenszkij újságíróknak Kijevben.
Most a raktárak üresek, vagy van egy törvényi minimum, amit ez vagy az az állam nem tud nekünk biztosítani. Ez nem elég nekünk
— tette hozzá az ukrán elnök.
A David Cameron brit külügyminiszterrel Kijevben folytatott megbeszélésén Zelenszkij azt mondta, hogy a Hamász Izrael elleni támadása után a világ nem koncentrál annyira az ukrajnai háborúra.
Tudjuk, hogy a világ nem annyira az ukrajnai frontvonalbeli helyzetre összpontosít, és a figyelem megosztása nem segít
— mondta Zelenszkij Cameronnak.
Zelenszkij azt is elmondta, hogy Oroszország rakétákat halmoz fel, hogy télen lőni tudja Ukrajnát, de az ukrán légvédelem „jobb, mint tavaly télen volt".
Az EU azt tervezte, hogy 2024 márciusáig egymillió tüzérségi lövedéket szállít Ukrajnának. Kuleba ukrán külügyminiszter azonban november 14-én azt mondta, hogy az EU nem tudja teljesíteni ígéretét a „védelmi ipar siralmas állapota" miatt.
Boris Pistorius német védelmi miniszter kijelentette, hogy kezdettől fogva kételkedik abban, hogy az egymillió lövedék leszállítása reális cél lenne. Az Európai Bizottság azonban úgy véli, hogy a célt még így is teljesíteni fogják.
Októberben az amerikai védelmi minisztérium úgy döntött, hogy több tízezer 155 mm-es lövedéket ad át Izraelnek, amelyeket eredetileg Ukrajnának szántak.
A KNDK és az orosz hatóságok valószínűleg létrehozták az észak-koreai fegyverek szállítási útvonalát - jelentette októberben a brit Királyi Védelmi Tanulmányok Intézete. A november elején bemutatott dél-koreai hírszerzési adatok szerint a KNDK mindeközben több mint egymillió tüzérségi lövedéket, valamint ballisztikus rakétákat küldött Oroszországba.