A RIA Novosti kiemeli, hogy ezek a repülőgépek még a keletnémet hadseregben szolgáltak, majd Németország újraegyesítését követően kerültek a lengyelekhez. Varsó nemrég hivatalosan megkérte Németországot arra, hogy ezeket a MiG-29-es vadászgépeket Ukrajnának szállíthassák, amire német sajtóértesülések szerint rövidesen engedélyt is kapnak.
Andrzej Duda lengyel elnök április elején beszélt arról, hogy Lengyelország kész 14 MiG-29-es vadászgép átadására Ukrajna számára,
míg a NATO-elvárásoknak megfelelően felújítottakat megtartják maguknak. Ez azt jelenti, hogy a lengyelek olyan leselejtezett gépeket akarnak átadni, amire nekik sincs szükségük, valamint olyan rossz állapotban lehetnek, hogy már modernizálni sem volt érdemes őket.
A RIA megjegyzi, hogy egyre több ország tekint úgy a fegyverküldésre mint lehetőségre, hogy modernizálni tudják saját hadseregüket. Nemrég botrányt okozott, hogy egyes országok a küldött fegyvereknek az eredeti árát "számlázzák" ki Brüsszelnek, nem pedig az aktuális piaci árat. Így gyakorlatilag hatalmas összegekért adnak el ócskavasakat,
miközben a beérkező pénzből saját hadseregüket modernizálják.
Moszkva már többször is figyelmeztette a Nyugatot, hogy a fegyverszállítások nem érnek el semmit, csak elnyújtják a konfliktust. Nemrég Szergej Lavrov orosz külügyminiszter is arról beszélt, hogy a NATO és az Egyesült Államok a háború részese, már nemcsak fegyvereket szállítanak, hanem ukrán katonák kiképzésében is segítenek.