Az illető Isten nevében arra buzdította a dolgozókat, hogy "szabaduljanak meg a bűneiktől", s rákérdezett, loptak-e valaha a cégtől, vagy tettek-e bármi olyat, amit nem lett volna szabad.
A minisztérium beszámolója nem tér ki arra, hogy a trükk mennyire, illetve meddig működött, de a Texas állambeli Sacramentóban és a közeli Roseville-ben található éttermek üzemeltetőjét kötelezték 35 alkalmazottja elmaradt bérének kifizetésére, továbbá sérelmi díjként összesen 140 000 dollár (47,5 millió forint) értékben.
A vizsgálatra, amelynek során fény derült az álpap alkalmazására, azt követően került sor, hogy a cég nem fizette ki a túlórákat, s ezért bepanaszolták.
A vizsgálat során azt is megállapították, hogy a vezetőket illegálisan fizették ki az alkalmazottak borravalójából, és a személyzetet "bevándorlási következményekkel" fenyegették meg, ha együttműködőek lesznek a minisztériumi vizsgálatot végzőkkel.
A munkáltatónak az alkalmazottakkal szembeni megtorlási kísérletei azt célozták, hogy elhallgattassák a dolgozókat, akadályozzák a nyomozást és megakadályozzák a ki nem fizetett bérek behajtását
- közölte Marc Pilotin San Franciscó-i ügyvéd.
Az álpap kilétére egyelőre ugyan nem derült fény, a Sacramentói Katolikus Egyházmegye szóvivője mindenesetre azt nyilatkozta, hogy az illető nem áll velük kapcsolatban.
Bár nem tudjuk, ki volt a szóban forgó személy, teljesen biztosak vagyunk abban, hogy nem az egyházmegye papja volt
- szögezte le.