A japán védelmi minisztérium szerint a reggeli órákban északkeleti irányban, Phenjan Szunan körzetéből fellőtt rakéták közül mindegyik Japán kizárólagos gazdasági övezetén kívül esett le, és nem jelentettek kárt repülőgépekben vagy hajókban. A dél-koreai vezérkar szerint a rakéták mintegy 350 kilométert repültek, mielőtt a tengerbe zuhantak. A szöuli közlemény szerint olyan típusú rakétákról van szó, amelyet Phenjan exportra szán.
Tokióban Kisida Fumio japán miniszterelnök újságíróknak úgy nyilatkozott, hogy kormánya panaszt nyújtott be Phenjan ellen, elítélve Észak-Koreát az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait megsértő, ballisztikus rakétatechnológiát alkalmazó kilövések végrehajtása miatt. Japán, az Egyesült Államok és Dél-Korea magas rangú tisztviselői telefonon tárgyaltak a kilövésekről, és bírálták Észak-Koreát, amiért
veszélyezteti a régió és a nemzetközi közösség békéjét és stabilitását.
Folytatjuk az információgyűjtést és a megfigyelést, miközben szorosan együttműködünk az Egyesült Államokkal és Dél-Koreával
- mondta Kisida. Washington felszólította Phenjant, hogy hagyjon fel a nemzetközi jogba ütköző, a stabilitást gyengítő lépésekkel. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa bejelentette, hogy csütörtöki ülésén áttekinti az észak-koreai helyzetet, különös tekintettel a hét eleji, kudarcba fulladt műholdindításra.
Ahogy az Origo is beszámolt róla, trágya és szemét hullott az égből az Észak-Koreával szomszédos országban. Kim Dzsongun az egész világot megfenyegette. A vezető születésnapján hűséget kellett esküdniük az észak-koreaiaknak. Őrült, megalázó módon jutalmazták az atomtudósokat Észak-Koreában.