Baruch Shmailov izraeli dzsúdós a marokkói Abderrahmane Boushita ellen kezdett az olimpián, amelyet még sikerrel tudott teljesíteni, azonban az afrikai játékos a végén nem mutatta a tisztelet jelét Izrael sportolója irányába.
Ugyanis Boushita nem volt hajlandó kezet fogva gratulálni neki.
Majd vasárnap Shmailov következő ellenfele a tádzsikisztáni Nurali Emomali volt aki már keményebb ellenfél volt a számára, az ázsiai alig több mint egy perc küzdelem után legyőzte az izraeli sportolót. Ezt követően itt sem lehetett tapasztalni a sportszerűség és alázat minimális jelét sem.
Akárcsak Boushita előtte, Emomali sem volt hajlandó kezet fogni Shmailovval.
Emellett a közösségi médiában elterjedt az a felvétel is, melyen
Emomali "Allahu Akhbar"-t kiáltott a győzelme után.
- számolt be az esetről a Breitbart.
A vereséggel véget ért Shmailov olimpiai szereplése, a tádzsiki pedig a következő körben a japán Hifumi Abe ellen küzdhetett meg akivel szemben már nem lehetett oka az örömre és a nagyképűségre.
Abe ugyanis olyannyira megalázta Emomalit, hogy miután egy esést követően kificamodott a válla, fájdalmában sírva fakadt a szőnyegen fekve.
Végül Abe a következő mérkőzésén megszerezte az aranyérmet Japánnak.
Ahogyan korábbi cikkünkben megírtuk, már a párizsi olimpia megnyitó műsora is nagy felháborodást váltott ki. A több, mint négyórás, elviselhetetlenül unalmas műsorban a sportolók háttérbe szorultak, a produkció ironizált a francia történelmen, a lefejezett Marie-Antoinette véres fejével a kezében énekelt,
gúnyolódtak a francia nemzeti gárdán, szakállas nők táncoltak, egy Dionüszoszt megjelenítő törpe gyakorlatilag meztelenül vonaglott, Az utolsó vacsorát pedig LMBTQ-propagandával gyalázták meg. A francia katolikus egyház is tiltakozott. De kik a felelősek a botrányért?
A párizsi olimpia szervezőbizottsága magyarázkodik a botrányos megnyitóünnepség miatt, azt bizonygatják, nem állt szándékukban senkit sem megbántani.