A Valeurs Actuelles hetilap számolt be elsőként arról, hogy mennyire komoly reakciókat váltott ki a párizsi olimpiai nyitó ünnepségnek az a jelenete, amikor a bibliai Utolsó vacsorát drag-queen-ekkel ábrázolták. Az ábrázolást sokan sértőnek, mások pedig egyértelműen botrányosnak, undorítónak tartották. A jelenetben drag-queenek játszották újra az Utolsó vacsorát, és még csak találgatni sem kellett, hogy vajon mit ábrázol ez a felkavaró jelenet, hiszen a „France Télévision” (a francia köztévé) az X-en vállalta a felelősséget és maga ismerte el, hogy a jelenet erről szólt, sőt, a színpadra állítást egyenesen „legendásnak nevezte”. Más kérdés, hogy a csatorna másnap, azaz szombaton reggelre törölte üzenetét.
„Tit” kommentelő szégyenteljesnek tartotta a jelenetet, a „QuintusArrius” névvel író szerint („az LMBTQ lobbi) már itt sem kímél bennünket”, „Sébastien Lbs” szerint „szeretik megköpködni a keresztényeket”, egy másik internetező pedig egyenesen „szégyennek” tartotta, hogy „Franciaország most országnak-világnak megmutatta mennyire dekadens” , de olyan kommentelő is akadt (Eivor!) aki azt kérdezte, hogy vajon mikor lesz (az LMBTQ lobbinak) bátorsága ahhoz, hogy Mohamed prófétát transzszemélyként ábrázolja ? Általános véleményként találkozunk azzal, miszerint ezzel a megbecstelenítéssel „a keresztényfóbiát (Franciaoroszág) világszerte hivatalossá tette, illetőleg, hogy a „wokizmus” újabb teret nyert, ráadásul a sportnak és az Utolsó vacsorának sincs sok köze egymáshoz…azaz egy nyílt LMBTQ provokációt kellett minden nézőnek végig szenvednie.
Maga Elon Musk, többek között az X tulajdonosa, szintén reagált és egy rövid üzenetben kritizálta a műsort. „Ez a keresztények iránti tisztelet teljes hiánya" - írta közösségi oldalán, egy másik internetező pedig hozzáfűzte, hogy ez a „a keresztény vallás megsértése. Megerősítése annak, hogy végső soron semmilyen vallásból nem lehet gúnyt űzni, kivéve a keresztény vallást, ami egy nyitott kocsma lett ". Megint mások a „balliberális elit” művének tartották ezt a provokációt, mert „ezekben a körökben divatosak manapság a szakállas nők”.
Geoffrey Forunier, Éric Zemmour pártja, a Reconquête! megyei képviselője pedig ezt írta a közösségi oldalán:
„Franciaként és keresztényként duplán is sértőnek érzem, hogy a megnyitó ünnepségen a transzvesztiták nemzeti becsületünket és hitünket lábbal tiporták és undorító módon vitték színre az Utolsó vacsorát.