Míg az ukránok azért akarnak egyre több több fegyvert és lőszert, hogy megnyerhessék a háborút, az európaiak többsége szerint azért kell fegyvert és lőszert adni Ukrajnának, hogy Kijev jobb tárgyalási pozícióba kerüljön a háború befejezése érdekében – derül ki a felmérésből.
Ez a megosztottság tükröződik az Ukrajnának az EU-hoz és a NATO-hoz való csatlakozásával kapcsolatban is:
míg az ukránok a csatlakozást „bátor harcuk” elismerésének tekintenék, addig a Nyugat lakossága a tagság kérdését inkább az Oroszországgal kötendő kompromisszumos megállapodás részének látná.
A felmérés szerint jelenleg az ukránoknak mindössze 34 százaléka mondja azt, hogy „nagyon" bízik Volodimir Zelenszkijben.
Az ukránok hisznek abban, hogy megnyerik a háborút:
a kérdésre, hogy mi a legvalószínűbb kimenetele a háborúnak, 58 százalék ukrán győzelmet jósol, 30 százalék szerint tárgyalással fog végződni, és csak 1 százalék számít arra, hogy Oroszország kerül ki abból győztesen. Az ukránok sokkal optimistábbnak mutatkoztak a nyugati fegyver- és lőszerellátás erősödésének fényében. Ilyen körülmények között 69 százalék számítana Ukrajna győzelmére.
Az ukránok harmada úgy véli, hogy a háború a következő egy éven belül véget ér.
A megkérdezett európai országok mindegyikében erősen szkeptikus a közvélemény Kijev győzelmét illetően.
A felmérésben a magyarok véleménye nem szerepel, ám Bulgária, Görögország és Olaszország lakóit kiemelik, mint akik a legszkeptikusabbak Ukrajna győzelmét illetően. Úgy vélik, hogy Európának a béketárgyalások irányába kellene terelnie Ukrajnát. A középmezőnyben Csehország, Franciaország, Németország, Hollandia, Spanyolország és Svájc, ezekben az országokban erősen megoszlik a közvélemény a háborúval és az EU abban betöltött szerepével kapcsolatban.