Az ECLJ vezetője úgy fogalmazott, a szervezők célja nem az volt, hogy bemutassák a "nagy francia civilizációt", hanem egy eltorzult, kozmopolita Franciaországot, amit Macron francia elnök szeretett volna. Azt mondta, egy "woke-káoszt" jelenítettek meg a megnyitón.
Olyat mutattak, amit szeretnének láttatni a külvilággal a jövőben, ez az ő álom Franciaországuk. És nem azt, ami Franciaország valójában, amiért a világ népei szeretik Franciaország kultúráját
- fogalmazott a francia alkotmányjogász.
Grégor Puppinck szerint a francia kormány az olimpiai megnyitóünnepséget arra használta fel, hogy keresztényellenes propagandát folytasson. Leszögezte, tiltakozni kell azon jelenet ellen, amikor Jézust és a 12 apostolt mutatták be.
Kiemelte, nem szabad csendben maradni, amikor a hatalom a kultúrát támadja, ideértve a keresztény kultúrát is.
Puppnick közölte, tiltakoznak a Nemzetközi Olimpia Bizottságnál (NOB), mivel a szervezők nem tartották tiszteletben a világszervezet kérését. Nem lehet politikai vagy vallási propagandát előtérbe helyezni ilyen alkalommal - mondta.
Az alkotmányjogász hozzátette, más, köztük magyar szervezetekkel keresik annak lehetőségét, hogy bírósághoz forduljanak. Most a legfontosabb, hogy nyíltan kiálljunk az olimpia megnyitóünnepsége ellen - húzta alá.
Grégor Puppinck megerősítette azokat a gondolatokat, miszerint a szervezők ezt a muszlim kultúrával szemben nem merték volna megtenni, mert egész életükben bujkálniuk kellene.
Kifejtette, a francia baloldal mindig is eltartotta a muzulmánokat, mert azok hatalomra segítik őket és megosztják a társadalmat.
Emlékeztetett arra, hogy az olimpiai ünnepség megnyitó napja Jacques Hamele atya születésnapja is egyben. Ő volt az a pap, akinek egy muszlim levágta a fejét 2016-ban egy templomban.
A világszerte sugárzott előadás tartalmazott egy jelenetet, amelyről bírálói úgy vélték, hogy az utolsó vacsorát parodizálja transzvesztita szereplőkkel.
Forrtak az indulatok a párizsi olimpia botrányos megnyitója után, a Vatikánt is elszomorították egyes jelenetek.
Korábban már beszámoltunk róla, hogy 122 millió euróba került a botrányos párizsi olimpiai megnyitó - vagyis nagyjából 48 milliárd forintba. Ez háromszor akkora összeg, mint amiből a sokkal látványosabb és sokkal nagyobb sikert arató londoni megnyitót megcsinálták 2012-ben.