Már a második egymást követő júliusban dőlt meg a hőmérsékleti rekord Japánban, az idei volt a legmelegebb az országban a feljegyzések 126 évvel ezelőtti kezdete óta - írja az MTI.
A hónapban Tokióban rekordszámú, 3647 embert szállítottak kórházba hőgutával.
A havi átlaghőrmérséklet 2,16 Celsius-fokkal haladta meg az 1991 és 2000 közötti évek júliusi átlagát, megdöntve a tavaly júliusban felállított rekordot, amely 1,91 fokkal volt magasabb a sokévi átlagnál. A japán meteorológiai szolgálat hangsúlyozta, hogy idén júliusban az egész országban a sokévi átlagnál jóval magasabb hőmérsékleteket észleltek.
Idén júliusban először a Tokiótól délnyugatra fekvő Sizuoka prefektúrában mértek 40 fokot meghaladó hőmérsékletet,
amely jelentősen meghaladja a Japánban a rendkívüli hőség küszöbértékének számító 35 fokot. Az ország 914 meteorológiai állomásán 3509 alkalommal mértek ennél nagyobb hőmérsékletet. A korábbi rekordot 2018 júliusában regisztrálták, akkor 3126 esetet jegyeztek fel.
Habár sok ponton megdőlt a helyi melegrekord, és a Tocsigi kormányzóságban fekvő Szanóban július 29-én 41,0 fokot mértek, az országos melegrekord nem dőlt meg, mert 2018 júliusában Kumagajában és 2020 augusztusában Hamamacuban ennél egytized fokkal melegebbet mértek.
Április óta 59 ember halt meg hőguta következtében a szigetországban
- közölte a japán katasztrófavédelem. A városok utcáin megszokottá vált, hogy az emberek napernyőt tartanak a kezükben vagy hűsítő nyakpántot viselnek.
Az előrejelzések szerint augusztusban is folytatódik a hőség Japánban, ezért a hatóságok felszólították az embereket a további védekezésre.