Egyes iparági szakértők szerint a júliusban történt robbanás a BASF ludwigshafeni üzemében szerepet játszhatott abban a folyamatban, amely most az ellátási láncok zavarait okozza.
Bár a BASF főként A- és E-vitamin gyártására összpontosít, a robbanás okozta termelési fennakadások közvetett hatásai a B-vitamin piacát is érinthetik.
Az A- és E-vitaminok alternatív forrásokból is beszerezhetők, de a B-vitaminok gyártása komplexebb, speciális létesítményeket és technológiát igényel, így ezekből könnyebben alakulhat ki hiány.
A B-vitaminok létfontosságúak az ételek energiává alakításában, az idegrendszer fenntartásában, és a mentális egészség támogatásában. A járvány utáni növekvő kereslet és az ellátási láncokban tapasztalható problémák egyre nagyobb hatást gyakorolhatnak a fogyasztókra és az iparra.
A napi vitaminok iránti kereslet növekedése miatt a lehetséges hiány különösen súlyosan érintheti a gyártókat, és a kórházakat, gyógyszertárakat is.
Illetve kihatással lehet még más iparágakra is, mint például az állati takarmányok (ahol a B-vitaminok fontosak az állatok egészségére) és a kozmetikai ipar (amely gyakran használ B-vitaminokat a bőr és haj ápolására).
Egyes szakértők szerint a B-vitaminok piacán tapasztalható zavarok még tovább fokozódhatnak. Az egyre növekvő globális kereslet és a gyártási fennakadások egyre nagyobb nyomást helyeznek a gyártókra, ami miatt egy lehetséges vitaminválság fenyeget - írja a Tények.
Az Origo korábban arról is beszámolt, hogy újabb vényköteles gyógyszereket is kivontak a forgalomból, ezekről itt olvashat bővebben.