Korábban az Origo is beszámolt róla, hogy az izraeli hadsereg szárazföldi katonai műveleteket jelentett be Libanon területén, majd arról is írtunk, hogy az izraeli hadsereg bevonult Dél-Libanonba, a Hezbollah pedig rakétákkal lövi Izraelt. Összegyűjtöttük a helyszínen készült fotókat. Hatalmas a pusztítás.
Stéphane Dujarric, az ENSZ főtitkár szóvivője arról számolt be:
Mindenáron el kell kerülni egy átfogó háborút Libanonban
- húzta alá Dujarric, hozzátéve, hogy Guterres a nap folyamán már felvette a kapcsolatot Nadzsib Mikáti ügyvezető libanoni kormányfővel, és tájékoztatta, hogy az ENSZ kész segítséget nyújtani a rászorulóknak.
Az ENSZ főtitkára és képviselői helyben szintén folytatni fogják a helyzet lecsillapítását szolgáló erőfeszítéseiket
- mondta Dujarric.
Jeanine Hennis, az ENSZ libanoni különleges koordinátora katasztrofális következményekre figyelmeztetett Izrael kedden bejelentett libanoni szárazföldi műveletével összefüggésben.
Ismét nagyon magas a kockázata annak, hogy egy újabb nemzedéket kárhoztatnak háborús sorsra (...) A lövedékek és rakéták indítása, a bombázás és rajtaütések közepette a háborús gépezet nem tud választ adni a kiváltó okokra
-írta Hennis az X-en. A török külügyminisztérium kedden bejelentette, hogy Törökország felkészült állampolgárainak evakuálására Libanonból, és hozzá segítségért fordult mintegy további húsz országgal működik együtt külföldiek lehetséges kimenekítésében a területén keresztül. A tárca hangsúlyozta, hogy a libanoni biztonsági helyzet további romlásával számolnak az izrael szárazföldi hadművelet megindítása miatt. Hozzátette, hogy létrehoztak egy koordinációs központot a kimenekítési kérelmek feldolgozására. Törökország egyben azzal vádolta meg Izraelt, hogy szárazföldi műveletével libanoni területeket akar ellenőrzése alá vonni. "Az ENSZ Biztonsági Tanácsának fenn kell tartania a nemzetközi jogot, és meg kell hoznia minden szükséges lépést ezen támadással szemben, amely Libanon megszállását célozza" - hangsúlyozta a török diplomáciai tárca. A minisztérium az izraeli támadást "illegális inváziós kísérletnek" nevezte, amely "a régióban és azon túl is a biztonság és stabilitás" aláásását célozza, s "nagy valószínűséggel új migrációs hullámot gerjeszt, illetve táptalajt ad majd szélsőségeseknek szerte a világban".