Áthelyezik a turisták által kedvelt óriásszobort

Vágólapra másolva!
Az új-zélandi Wellingtonban egy művészeti galéria tetején két ujjra támaszkodva öt éve áll egy óriási kézszobor. Az Ausztráliában élő szobrász, Ronnie van Hout közel 5 méter magas alkotása a Quasi nevet kapta. Néhányan zavarónak találták, és most, miután öt éven át vitákat váltott ki az új-zélandi főváros lakói körében, a Quasi-t a héten eltávolítják a City Gallery tetejéről.
Vágólapra másolva!

A galéria szerdán közölte, hogy a szobrot másik helyre helyezik át. Egyesek örülnek, másokat lesújtott a szobor távozása. 

A Quasi acélból, polisztirolból és gyantából készült, és van Hout kezének és arcának szkennelése alapján készült. 

Nevét részben Quasimodóról, Victor Hugo 1831-es regényének harangozójáról kapta, ezért egyesek férfi nemet tulajdonítottak neki. 

A szobor először 2016-ban díszített egy művészeti galériát az új-zélandi Christchurchben, de megosztónak bizonyult. 

A helyi újságban egy véleménycikkben sorolták fel az okokat, amiért a szobornak mennie kell, többek között azt állítva, hogy az egyik kinyújtott ujja úgy tűnik, hogy a járókelőkre és az irodai dolgozókra mutat. 

2019-ben a Quasi-t Wellingtonba szállították át, ahol idővel a lakókra nőtt.

Szerdán sokan a wellingtoni Civic Square-en, ahol a Quasi galéria található, azt mondták, hogy ők is megkedvelték a művet. 

Kezdetben nagyon zavaró volt, de most már Wellington egyik jelképe

- mondta Anja Porthouse, aki elhozta barátait és családját, hogy utoljára megnézze a Quasit.

A szobrot szombaton helikopterrel emelik le a tetőről. Tucatnyian reagáltak a közösségi médiában: egyesek megdöbbenéssel, mások vidámsággal és viccekkel. Más kommentek találgatásokba bocsátkoztak arról, hogy Quasi hová kerülhet - számolt be róla az Independent.

Szerintem Hágába megy

- írta egy új-zélandi az X-en.

Új helyre került 2018-an a világ egyik leghíresebb szobra is. A nemi egyenlőtlenség jelképét a New York-i tőzsde épületével szembe helyezték. A Félelmet nem ismerő lány (Fearless Girl) egy vállalat kérésére készült el, és a nemi egyenlőtlenség elleni küzdelmet szimbolizálja.

Arról is írtunk, hogy Pécs baloldali városvezetése el akarta távolítani Weöres Sándor szobrát az akkori helyéről, de a szobor alkotója azonban nem járul ehhez hozzá, szerinte 

Weöres Sándor ennél többet érdemel, szobra áthelyezése egy kevésbé frekventált helyre a költővel szemben tiszteletlenség. 

Elköltöztették a ferencvárosi sasszobrot is, ott felújítás állt a háttérben.

Szeptemberben beszámoltunk róla, hogy megosztó lett a II. Erzsébet királynőről készült újabb bronzszobor. A többségben felháborodást váltott ki az Észak-Írországban felállított emlékmű. A szobrot Anto Brennan észak-belfasti művész készítette. II. Erzsébet királynő bronzszoba mellett Fülöp herceg és két corgija is helyet kapott.

Arról is írtunk,hogy a világ egyik legmagasabb Krisztus-szobra Indonézia festői hegyvidéki régiójában áll.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!