A bukmékerek szerint ő lesz az amerikai elnök

Presidential debate viewing parties tonight in Los Angeles, USA
Fotó: The Yomiuri Shimbun via AFP
Vágólapra másolva!
A Donald Trump győzelmére tett fogadások összértéke mintegy 1,3 milliárd dollár, míg a hivatalban lévő alelnök Kamala Harris győzelmére tett fogadások összege mintegy 808 millió dollár.
Vágólapra másolva!

Donald Trumpnak 61 százalék esélye van az elnökválasztás megnyerésére, legalábbis ezt közölte a Polymarket előrejelző piaci platform. Eszerint Kamala Harrisnek, Donald Trump korábbi elnök demokrata riválisának az elnökválasztási versenyben 39 százalékos esélye van a győzelemre – írja a Magyar Nemzet.

A Trump győzelmére tett fogadások összértéke mintegy 1,3 milliárd dollár, míg a hivatalban lévő alelnök győzelmére tett fogadások összege mintegy 808 millió dollár.

Mint ismert, az emberek nemcsak az elnököt választják meg, hanem a szenátus egyharmadát, a képviselőház mind a 435 tagját, valamint 11 állam és két terület kormányzóját.

Elon Musk egyértelműen Trump pártján áll, legalább 75 millió dollárt adományozott a kampányára. Ezzel szemben Reed Hastings, a Netflix társalapítója 7 millió dollárral támogatta Harris kampányát. 

A bejelentés után feltűnően sokan mondták le Netflix-előfizetésüket.

Jeff Bezos, az Amazon alapítója és a The Washington Post tulajdonosa meglepő lépésre szánta el magát: a lap hagyományaitól eltérően idén egyik jelölt mellett sem állt ki nyíltan. Ezt sokan úgy értelmezik, hogy Bezos igyekszik jó viszonyt ápolni Trumppal az esetleges győzelme esetére.

Az Apple, a Google és az Amazon vezetői állítólag kapcsolatba léptek Trumppal az utóbbi időben. Bár a részletek homályosak, ez a lépés érthető a nagy technológiai cégek részéről, hiszen fontos számukra a jó kormányzati kapcsolatok fenntartása, függetlenül a választás kimenetelétől.

Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója csodálattal beszélt Trumpról
Fotó: AFP

A Google-t korábban többször megvádolták, hogy háttérbe szorítja a konzervatív tartalmakat. Legutóbb épp Trump Joe Rogannek adott interjúja kapcsán robbant ki botrány, amelyet a techóriás videómegosztóján alig lehetett megtalálni.

Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója hivatalosan egyik jelöltet sem támogatja. Egy interjúban azonban szinte csodálattal beszélt Trumpról egy ellene irányuló merényletkísérlet után, ami meglepő annak fényében, hogy a Meta általában liberálisabb beállítottságúnak számít.

A technológiai szektor vezetőinek óvatos vagy éppen határozott állásfoglalásai jól mutatják, milyen nagy tétje van számukra is az elnökválasztásnak. A kormányzati megrendelések és a szabályozási környezet miatt kulcsfontosságú számukra a jövőbeli kormányzattal való kapcsolat, ami magyarázza a sokszor ellentmondásos nyilatkozataikat és lépéseiket a kampány során.

Az Origo amerikai választásról szóló percről perce tudósítását IDE KATTINTVA tudja követni. 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!