A királyi pár a miniszterelnökkel és a tartományi elnökkel közösen a természeti katasztrófa által leginkább sújtott települések egyikét, Paiportát kereste fel, ahol több mint hatvanan haltak meg.
A sárral és törmelékkel borított utcákon haladtak, amikor több száz összegyűlt helybeli kiabálni kezdett, és követelte Pedro Sánchez miniszterelnök, valamint Carlos Mazón tartományi elnök lemondását.
"Gyilkosok" - kiabálták többen. Sárral és különböző tárgyakkal, például műanyag palackokkal dobálták őket.
A hatóságok közbeléptek, igyekeztek megfékezni a tömeget: A közjogi méltóságokat védő biztonsági őrök ernyőt tartottak a repülő tárgyak elé. Az Antena3 kereskedelmi televízió információi szerint
Pedro Sánchez kormányfőt kimenekítették a testőrök, miután ütés érte a hátán.
A többiek viszont maradtak, és odaléptek a felháborodott emberekhez, hogy meghallgassák őket. A közzétett felvételek szerint a királyi pár igyekezett megnyugtatni a embereket, többeket vigasztaltak és megöleltek.
A helyiek arra panaszkodtak, hogy elkeseredettek és kimerültek, mert öt napja hiába várják a segítséget, amely jöhetne a hadseregtől is, és nem érkeznek munkagépek.
Semmink sem maradt
- mondta az egyikük.
A rendkívüli időjárás hatalmas pusztítást végzett a héten a kelet-spanyolországi tartományban, 69 települést és több százezer hektárnyi területet sújtott. Károkat okozott Kasztília-La Mancha és Andalúzia egyes részein is.
A halálos áldozatok száma a legutóbbi hivatalos tájékoztatás szerint 217-re nőtt, de még mindig vannak eltűntek, akik után kutatnak.
A katasztrófa hatalmas pusztítást végzett Spanyolország keleti részén: házak, utak és üzletek omlottak össze az áradás következtében.
Amint arról az Origo korábban beszámolt, hatalmas árvíz sújtotta a napokban Spanyolországot. Az elsősorban Valenciában pusztító viharban már 207 ember meghalt. Továbbra is keresik a túlélőket. Az áradások áldozatai miatt háromnapos gyászt hirdettek Spanyolországban.
Az elmúlt évtizedek legpusztítóbb vihara sújtott le kedden Spanyolországra, elsősorban Valencia régióban pusztított, de óriási károkat okozott Kasztília-La Manchában és Andalúziában is.
A mentőegységek szüntelenül kutatnak emberek után a romok alatt és az elsodort járművekben. A halálos áldozatok száma egyre magasabb, és közben megérkeztek a fosztogatók is.
A magyar szemtanúk beszámolója szerint a katasztrófa gyors és könyörtelen volt. Arról is írtunk, hogy körülbelül ötven magyar rekedt a valenciai reptéren, miután az áradások miatt lehetetlenné vált a reptérre ki-, illetve bejutás.