A környék összes mentőegysége, tűzoltói a helyszínen vannak. Cikkünk megjelenésének pillanatában is mentik az embereket, munkagépek távolítják el a romokat - olvasható a Nova oldalán.
Egy szemtanú szerint hirtelen dőlt össze minden, olyan volt, mintha robbanás történt volna.
Az épület régi, 1965 óta nem felújított részének bejárat feletti tetőszerkezete nem sokkal péntek dél előtt omlott le nagy robajjal több embert is maga alá temetve - írja az MTI.
A vajdasági RTV helyi tudósítójának jelentése szerint egy halottszállító autó is a helyszínen tartózkodik. A vasúttársaság közleménye szerint az előtető a vasútállomás régi épületén szakadt le, nem azon, amelyet a Belgrád-Budapest vasútvonal kiépítése miatt felújítottak, ezen a részen csak belső felújítást végeztek, illetve a homlokzatot újították fel.
A közlekedés az újvidéki vasútállomáson szünetel. A helyszínelés folyik.
Frissítés:
Milos Vucevic szerb miniszterelnök a második világháború utáni időszak legnehezebb pillanatának nevezte Újvidék történelmében a pénteki tragédiát. A kormányfő, aki korábban Újvidék polgármestere volt, közölte, szorgalmazni fogja, hogy megkerüljenek a felelősök - írja az MTI.
A kormány szombatra országos nemzeti gyásznapot rendelt el.
Ivica Dacic belügyminiszter megerősítette, hogy a tragédiában tizenegy ember meghalt.
Elmondta azt is, hogy rendkívül nehéz körülmények között folyik a mentés, és még órákig eltarthat. Egy ember még mindig a romok alatt van, a korábban ott rekedt 14 éves lányt sikerült kimenteni. A belügyi tárca vezetője szerint a halottak száma nem végleges, a romok alatt még lehetnek áldozatok. A vajdasági klinikai központ vezetője, Vesna Turkulov tájékoztatása szerint három sérült állapota válságos.