A meddőség kezelése - túl az anyagi és fizikai megterheléseken - gyakran a terápia sajátosságai miatt is nehézséget jelent a betegnek. Lombikbébi- vagy inszeminációs kezeléseket megelőzően ugyanis hosszas, akár 2-3 hetes injekciókúrák szükségesek, ami azt jelenti, hogy a betegeknek rendszeresen, naponta ugyanabban az órában be kell járniuk az orvosi rendelőbe vagy a sokszor más városban található meddőségi központba. Ez szinte kivétel nélkül munkaidőben történik, ami problémát okozhat, nehézséget jelenthet a beteg és családja számára.
A cukorbetegek esetében is világsikernek számított az úgynevezett "pen" (önadagoló toll) megjelenése, melynek segítségével a betegek otthonukban, munkahelyükön is tudják magukat gyógyszerelni, és amely eszköz nélkül a diabéteszesek élete ma már elképzelhetetlen.
Mostantól a meddő betegek számára is lehetőség nyílik a gyors, egyszerű és a lehető legdiszkrétebb, önadagolásos kezelésre. Nem lesz szükség többé szabadság kivételére, munkahelyről való elkérezkedésre vagy drága és időigényes utazásra.
Az önadagoló tollat a betegek kezelőorvosuktól kérhetik. A tollba kerülő gyógyszert - az eddigi gyakorlatnak megfelelően - vényre fogja az orvos felírni.