Nem árt szem előtt tartani néhány dolgot annak érdekében, hogy valóban élvezzük a játékot és az egészségünk se károsodjon. Jöjjön hát néhány jó tanács a fallabdaszerelmeseknek.
- Tulajdonképpen szinte bármikor ütőt ragadhatunk, egészen hatvanéves korig. A fallabda keményen terheli az ízületeket, ezért e fölött már inkább kímélőbb mozgásokat ajánlatos végezni (úszás, kirándulás).
- Ebben a sportágban a közép- és alacsonyabb termetűek érvényesülnek jobban. Ez abból adódik, hogy kisebb a pálya, kevesebb a hely, fürgébbnek kell lenni. A profik között is csak elvétve találunk égimeszelőket.
- A squash ragyogóan alkalmas a testsúlyszabályozásra, vagyis aki rendszeresen csinálja, leadhat néhány kilót, és jó karban tarthatja magát. De vigyázat: erősebben túlsúlyos emberek számára mégsem ajánlatos, mert túl intenzív mozgást igényel, így a fogyókúrát más módszerrel kezdjék el.
- A legideálisabb heti négy-ötször, alkalmanként egy órát játszani, ezzel valóban jó kondit szerezhetünk magunknak. A mai rohanós világban persze nem biztos, hogy jut ennyi idő a sportolásra, de próbáljuk meg beszorítani a programunkba.
- Nagyon fontos a megfelelő bemelegítés. Ez nemcsak a sérülések elkerülése miatt lényeges, hanem azért is, hogy a labda kellően felmelegedjen és jól pattanjon.
- Érdemes említést tenni a kiegészítő sportágakról, amelyeket a fallabda mellett űzhetünk: ilyen a futás, télen a sífutás, és regenerálódás céljából az úszás. A teniszezés - talán sokan meglepődnek - nem annyira ajánlott, mert teljesen más technikát igényel.
- Konditermek rendszeres látogatóinak rossz hír, hogy a súlyzózás bizony nem tesz jót a technikánknak, merevvé tesz bennünket, így inkább a saját testsúllyal végzett gyakorlatokat ajánlják.
- Az izzasztó meccsek után bizonyosan jólesik egy kis üdítő, de vigyázzunk arra, hogy szénsavas folyadékot ne fogyasszunk. Leginkább az úgynevezett izotóniás italok ajánlottak, amelyeket semmiképpen ne tévesszünk össze a kalóriadús energiaitalokkal.
- Ne feledkezzünk meg arról, hogy ez csak egy játék, nem életről és halálról van szó. Ez azért fontos, mert a fallabda nem teljesen veszélytelen sportág; viszonylag kis helyen küzd egymással két ember, és a heves csaták alatt ők nemcsak akadályozzák egymást, hanem sérülést is okozhatnak. Vigyázzunk tehát egymásra!