Tíz év a nagykövet konyhájában sok idő, talán elég volt arra, hogy kitapasztaljam, milyen fogások váltak a vendégek kedvenceivé. Különböző alkalmakra slágerkajákat szervíroztunk, de volt néhány, amely a tiltólistára került. Pár szempont ahhoz, hogy miként is álljunk neki egy hivatalos vendéglátás megszervezésének.
A terített asztal melletti megbeszélések tárgya mindig fontos, ezért lehetőleg olyan ételsort kell összeállítani, amelynek a felszolgálása és elfogyasztása nem vonja el a figyelmet a beszélgetés témájáról.
Az omlett mindig tuti recept. Akár elő is lehet készíteni. A tojáshoz tejszínt kell verni és reszelt sajtot adni hozzá. A keveréket serpenyőben felhevített olívaolajba kell önteni, és ha a tojás alsó része már megdermedt, akkor egy félmaréknyi reszelt sajtot szórunk a tetejére. Nincs már hátra, mint felgöngyölni a tojásokat, és sorjában egy sütőlapra helyezni őket - pont annyit, amennyi vendéget várunk. Az omletteket a reggeli kezdete előtt öt perccel kell forró sütőben felforrósítani. Nagy tányérra helyezzük őket, mellé friss, ropogós salátaleveleket és füstöltlazac-szeleteket tálalunk. Kenyeres kosában péksüteményt, pirítóst, kis tányérokban pedig vajat és lekvárt teszünk az asztalra. Frissítőként jéghideg, lehetőleg frissen facsart gyümölcslevet, forró feketekévét, valamint teát szolgáljunk fel.
Ami tilos, az a szálkás halkészítmény, a héjas rák, kagyló, a nyers hagyma, fokhagyma vagy az erős paprika használata! Érdemes megtudakolni a vendégek vallási hovatartozását is - ha lehet, általában mellőzzük a sertéshúsból készült alapanyagok felhasználását.