Feng shui az asztalon
Az asztal mérete
Ez nagyon lényeges. A nagy feladatok nagy felületet igényelnek. Ne zsúfolja dolgait és kuporogjon egy talpalatnyi (tenyéralatnyi) helyen!
Az asztal stílusa
Vizsgálja csak meg, milyen, és hogy illik-e ez az ön stílusához! Ön a közügyek tüzes és lelkes élharcosa kíván lenni, az asztala pedig, ha tudná ezt mondaná: "dohányzóasztal vagyok egyébként, de most kénytelen-kelletlen az íróasztal szerepét töltöm be". Akkor itt nincs egyensúly, így nem fog menni. A feng shuiban a tárgyak milyensége az emberek tulajdonságaira utal. Megmutatják, visszatükrözik, kik is vagyunk és hogyan is gondolkozunk.
Papírok tömkelege
Természetesen a rendetlenség sincs jó hatással a chi-re, a limlom gátolja a tisztánlátást. Mindennek legyen meg a maga helye, legalább az asztal fele legyen szabadon. Legyen körülöttünk sok irattartó, mappa vagy hasonló, no meg egy papírkosár az asztal alatt.
Az asztal helyének és helyzetének megtalálása
Nem előnyös, ha az íróasztal közvetlen a fal mellett áll, és ön ezzel szemben ül. Ha van elég hely, fordítsa meg az asztalt, hogy a fal a háta mögé kerüljön. Az a legjobb, ha látja az ajtót a helyéről.
A bezártság ellenszere
Ha aprócska helyiségben, mondjuk portán dolgozik, helyezzen el önnel szemben az asztalon egy tükröt. Így láthatja az ajtó tükröződését. Ez növeli a teret nemcsak optikailag, hanem lélektanilag is: olyan, mintha mindig előttünk lenne a kijárat, az ajtó mögött végtelen távlatokkal.
Egy szék újjászületése
Ajándékozzuk meg az évek óta padláson porosodó székünket vagy a bolhapiacon fillérekért vásárolt társát új - és hasznos - élettel!
Egy kis festék és textília segítségével a jelentéktelen rút kiskacsából elegáns hattyút varázsolhatunk!
Sőt, mi több: a padláson tárolt, szedett-vedett, poros székeket egységes szetté újíthatjuk, ha ugyanolyan színűre festjük őket és egyforma párnázatot kapnak. Nem is baj, ha nem teljesen egyformák: ettől csak izgalmasabb lesz a hatás, a felújítás azonos módja biztosítja az összhangot. A legelőnyösebb (és legegyszerűbb) olyan székekkel dolgozni, amelyeknek ülőkéjét 4 egyszerű csapszeg tartja, és könnyen ki lehet pattintani a keretükből. A kárpit pedig sűrűn szövött, közepes vagy nehéz fajsúlyú textília legyen (így tartós lesz).
A következőkre lesz szükség: csiszolópapír, ecsetek, tűzőgép, olló, alkyd alapú alapozófesték, alkyd alapú beltéri festék (legjobb a spec. fafesték, a selyemfényű vagy a félfényes mutat itt a legjobban.), 1-2 cm vastag habszivacs olyan alakúra vágva, mint az ülőke, textil (körben kb. 6-8 cm-rel legyen nagyobb az ülőkénél), mindkét oldalán tapadó és egyoldalú ragasztószalag.
Elkészítés
A szék:
1. Óvatosan szedjük ki az ülőkét a keretéből.
2. Csiszolópapírral alaposan dörzsöljük át a széket.
3. Töröljük tisztára a portól.
4. Vigyünk fel egy réteg alapozó festéket, hagyjuk megszáradni.
5. Vigyünk fel egy vagy két réteg fedőfestéket. A második rétegre akkor van szükség, ha az első nem fed tökéletesen.
A kárpit:
1. A régi párnázatot, ha van, távolítsuk el az ülőkéről, erősítsük hozzá az újat a kétoldalú ragasztóval.
2. Helyezzük az ülést egy tiszta felületre, párnás oldalával felfelé.
3. A tűzőgéppel rőgzítsük a kárpitot a szivacshoz.
4. Fordítsuk meg az ülőkét.
5. Hajtsuk alá az anyagot ( az ülőke hátoldalára). Ne lötyögjön, de ne is húzzuk túltúl erősen.
6. Tűzzük össze itt is az anyagot, a széleitől kb 2 cm-re. Kb. 2-3 centinként rögzítsük, az íveknél sőrűbben. 7. A fölösleget vágjuk le, a textil szélét ragasszuk az ülőke aljára az egyoldalú ragasztószalaggal.
8. A párnázatból távolítsuk el a tűket.
9. Helyezzük vissza az ülőkét a keretbe, és kész is az újjászületett szék!
Szemüvegtartó
Soha nem tudja, hová tette az olvasó- vagy a tévénéző szemüvegét? Segíthet ezen a problémán, ha fabrikál egy kis felakasztható szemüvegtartót, ami mindig ott áll majd a tv vagy az éjjeliszekrény mellett. Már csak az alkotás felett érzett öröme miatt is használni fogja ezt a tárgyat, biztos, hogy így legalább felére fog csökkeni a kétségbeesett keresések száma.
A feladat igazán egyszerű. Először is keressünk egy üres flakont. Bármilyen lehet, egy kikötéssel: legyen erős anyagból, ne a vékony, silány, nyomorgatható típusú műanyagból készült darabot válasszunk. Ha megvan, vágjuk le a tetejét, kb 20 cm-nyi (egy szemüvegnyi) maradjon. Keressünk egy tetszetősebb textildarabot, maradék anyagot, ami kb. kétszer olyan hosszú, mint amilyen magas a levágott flakon, és bőven körbeéri azt. Vonjuk be vele a flakont: vagy ragasszuk oda, vagy kasírozzuk rá háztartási keményítővel. Az alján fogjuk össze és kössük meg. A felesleget levághatjuk, vagy szépre nyírva, esetleg kirojtozva meghagyhatjuk bojtnak, dísznek. A felesleget rendezzük el a "tartó" belsejében, ez védeni fogja a lencsét a karcolódástól. Ezzel kész is, már csak egy kis kreatív "utolsó simítás" hiányzik: egy masni vagy egy apró szemüveg, hogy semmiképpen se felejtsük el használni...
Térelválasztó gyerekszobában
Néha egész komoly gondot - főleg sok cívódást - jelent, ha a testvéreknek közös a gyerekszobájuk. Itt egy okos megoldás a probléma enyhítésére.
A csinos tapétával bevont gipszkarton térelválasztó külön életteret biztosít a legfiatalabbaknak. A térelválasztót díszíthetjük pl. a gyerekek rajzaival, de a legmegfelelőbb hely egy hatalmas világtérképnek is, de szolgálhat faliújságként is.
Korábban
Előző praktikus cikkekben széket, lámpát és íróasztalt színeztünk át, afrikai és japán hangulatot varázsoltunk otthonunkba, egy egyszerű villanykapcsoló átfestésével tettük színesebbé a lakásunkat.
Könyvajánlat: