"Azt akartuk, hogy idén újra legyen Love Parade Berlinben, és ez sikerült - aminek természetesen én is örülök." Ez volt Dr. Motte, azaz a Love Parade kiötlőjének diplomatikus kommentárja az idei fesztiválról, rögtön azután, hogy közölte, nem kér belőle.
Az ok és a történet is ismerős: a Love Parade-et gyakorlatilag eladták. Az idei felvonulás kizárólag annak köszönhető ugyanis, hogy egy német fitneszmulti jelentős érdekeltséget vásárolt a szervező cégben - mire Dr. Motte kiszállt. Ahol a befektető diktál, ott szerinte többé már nem az eszme, csak a marketingszempontok vezérelnek, egy "elektronikus dance parádé" létrehozásában pedig, ahogy ő maga fogalmazott, már nem szeretne tevékenyen részt venni.
Tény, hogy Dr. Motte, azaz Matthias Roenigh eredeti koncepciója végül nem bizonyult életképesnek. Mint minden hasonló, több más közt főként fogyasztóitársadalom-ellenes szubkultúrának, a német fővárosból vírusként terjedve világszintűvé kinőtt parádékultúrának is előbb vagy utóbb, de elkerülhetetlenül szembe kellett néznie a partyutópiák leggyakoribb gyilkosával: a finanszírozással.
Kétségtelen, hogy nem a "régi" Love Parade üzenetével, a nemzetközi fellépőgárdával, a kamionok látványvilágával vagy a zenei felhozatallal volt a baj, nagy részük az idei fesztiválra is megmaradt. Mint ahogyan a béke és szeretet jelszavai is, a nagy lázadókat viszont valószínűleg, már-már kultikus nyitányát pedig Dr. Mottéval biztosan elveszítette a felvonulás.
A menet ugyanis rendszerint a főszervező hagyományos beszédével és nagy, közös meditációval kezdődött - az évek során több ezresre, majd több tízezresre duzzadt tömeg néhány percig együtt "érezte magában a csendet" Dr. Mottéval, mielőtt elindult tombolni. Ez a bizonyos beszéd viszont idén már a Fuckparade-en, azaz éppen az eredetileg anti-Love Parade-nek szánt ellen-bulin hangzik majd el. Az 1997 óta szervezett felvonulást (főszervezője Dr. Muffnak nevezi magát) elsősorban mégsem az ellenszenv, inkább mindazon ideológiák mozgatják, melyek nagy része elvileg a Love Parade-del is közös volt.
Amellett, hogy az underground technónak igyekszik minél több teret biztosítani, a szervezet a freepartyk szellemében a klubkultúra, a droghisztéria, a hatósági elnyomás és a rendőri agresszió ellen protestál. Bár soha nem keltettek világraszóló visszhangot, a tagok tiltakozásukkal nemzetközi sikerek részeseinek érzik magukat (egyebek mellett a Czechtek és egy brit "teknivál", a Teknoz helyzetének konszolidálódásában). Csakúgy, mint a Love Parade, a Fuckparade is eljutott már a tengerentúlra: San Franciscóban mindkettőből ugyanazon a napon rendezték az elsőt.
Az idei felvonulás a Czechtekkel egy időben, július 29-én, azaz szombaton délután indul Berlin belvárosából, egy régi, második világháborús bunker elől. A szubkultúrák kisebbségéért is demonstrálva, a menet idén az eddig (nem kereskedelmi célú) technozenei rendezvényközpontként és próbateremként működött bunker bezárása ellen is tiltakozik.