A Sziget-fesztiválkonszern első nagy nyári bulija a négynapos VOLT Fesztivál Sopronban, itt lehet a legjobban indítani a szezont, és izzítani a hangulatot a következő másfél hónap hasonló rendezvényeire. A soproni program szokás szerint bőséges: 250 fellépő a tíz különböző helyszínen. Természetesen formálódott a VOLT ebben az évben is: új helyszín az MR2 Petőfi Rádió és a Coke közös színpada, ahol a Petőfin gyakran hallható zenekarok kapnak helyet; messzebb került a MTV Headbangers Ball Aréna; és megnőtt a Samsung Mobile sátra. Idén megerősödött a színházi profil, ezzel párhuzamosan Sopron belvárosa is bekapcsolódott az eseményekbe.
Mivel kedvenc nyári fesztiváljaiknál csak egy gond van, hogy a sok, egy időben futó koncert közül a fizika törvényszerűségei miatt muszáj választani, ajánlónkban ezt a stresszt igyekszünk enyhíteni. Az első, szerdai nap nagyjából a magyar bandáké, például kezdhetjük is a VOLT-ozást két kemény rapper-csajbandával: ötkor két különböző helyen indít a Ludditák (MR2-Coke) és az Anna and the Barbies (CIB). A Fiáth-lányok fantasztikusak, de ha valaki kíváncsi ebben a műfajban munkálkodó más csajos bandára, akkor az Anna and the Barbies a maga alternatív-lírai hangütésével jó ellenpont. A kis csapat lelke a Balkán Fanatik-os Pásztor Anna.
Vicces produkció kínálkozik zenei menünkbe a késő esti órákban: a Budapest Bár koncertjét azoknak ajánljuk, akik eléggé romantikusak ahhoz, hogy a nosztalgikus bárzenét és a régi slágereket élvezni tudják, plusz van elég humoruk ahhoz, hogy észrevegyék, hogy a Budapest Bár honi allstars csapata mindehhez üdítő szarkazmussal nyúl hozzá. (17.30 Samsung Mobile Aréna)
Este vidám nyári latinos bulizenét ajánlunk az itáliai trombitás, Roy Paci és kísérőzenekara, az Aretuska előadásában (19.00, Soproni Nagyszínpad). Vérbő dél-olasz folkra számítsunk vegyítve skával, reggae-vel és latin ritmusokkal. Egyébként ismerhetjük is őt, hiszen járt már egyszer a Szigeten, meg is táncoltatta a publikumot, azóta kiadott egy lemezt SuoNoGlobal címmel, amelynek a régi haverral, Manu Chaóval énekelt száma igazi copacabanás, pörgős szoknyás sláger.
Nyolckor kezd az Irie Maffia (MR2-Coke), akiknek annyira friss és ötletes a zenéjük, hogy az már alig reggae; ráadásul a banda egy csomó tehetséges fiatal zenészt számlál: Barabás Lőrinc, Busa Pista, Sena, Dermot, Columbo. A közönség kegyeiért mellettük a sok dj-set után most élő koncertet adó Anima Sound System (Samsung Mobile Arena), na meg a Kispál (Soproni Nagyszínpad) küzd.
Egyértelmű, hogy fél egykor fesztiválnyi tömeg fog a Samsung Mobile Arénánál toporogni, ekkor kezd ugyanis a DreadZone. Lendületes ragga-break szettjeikkel többször is megizzasztották már a Sziget, a Trafó, a VOLT és az A38 közönségét, most teljes felállással tolják a jó öreg jamaikai dubot breakbeat ütemekkel és house-osan lüktető tánczenével vegyítő zenéjüket. Belenézni mindenképp érdemes, mert a kilencvenes évek világzenei robbanásának egyik sztárzenekaráról van szó.
Ha van olyan élő ember, akinek ez nem fekszik, ő az első napot a Balkan Fanatik (00.00 Red Lounge) vagy a Kistehén koncertjével (00.00 MR2-Coke) zárhatja. Az idétlen fejhangon éneklő sárga tehénfiguráról elnevezett, Kollár-Klemencz László vezényletével pont hat éve betört Kistehén Tánczenekar éppen most cserélte le nevét a nemzetközibb Little Cowra, sőt, már a tánczenekar titulust is elutasítják ("idejétmúlt") - ezzel egy hosszú szakasz zárult le a zenekar életében. Reméljük, a banda speciális közép-kelet-európai alternatív rockos-punkos ereszd-el-a-hajamat stílusa exportképes marad nagyobb zenei irányváltás nélkül is, szeptemberben ugyan éppen keringőket adnak ki a Kistehén "melankólikusok", de kistehenes átdolgozásban. Most Sopronban le lehet ellenőrizni, hogyan szól a nemzetközi hírnév felé menetelő Little Cow.