Minden kétséget kizáróan jelenleg a világ legjobb csatára, aki tagja volt a 2018-os vb-győztes francia együttesnek.
Azonban a PSG fiatal támadója az egész Európa-bajnokságon elképesztően gyengén játszott. Némelyik meccsen nagyképűen is.
A francia válogatott négy mérkőzésén egyetlen gólt sem szerzett, ráadásul a Svájc elleni nyolcaddöntőben ő hagyta ki a mindent eldöntő 11-est.
Szereplése neki is rettenetes csalódás lehet, de azoknak is, akik hittek benne.
A holland labdarúgó-válogatott csapatkapitánya három góllal zárta a tornát. A nemrég a francia Paris-Saint Germainhez szerződő középpályás a csehek elleni budapesti nyolcaddöntő előtt azt nyilatkozta, hogyha bármilyen rasszista kiabálást hall a nézőtérről, akkor levonul majd a budapesti Puskás Aréna pályájáról, és nem folytatja a játékot.
A holland focista még meg sem érkezett Budapestre, de a legújabb térdelésterror világának próbált megfelelni. És természetesen semmilyen rasszista kiabálás nem volt.
Később Wijnaldum is csatlakozott azokhoz, akik szivárványszínű kapitányi karszalagot viseltek a mérkőzéseken. „Ez nem a magyarok ellen szól. Pont az elfogadás a lényeg, hogy mindenki szabadon szerethessen" – mondta Wijnaldum. Aki aztán végig a pályán maradt, mert a holland-cseh meccsen semmilyen nézőtéri rendbontás nem történt. Tehát kár volt előre idegeskednie, ostobaságokat beszélnie.
Az osztrák támadó még a csoportkör első fordulójában Észak-Macedónia ellen állt be csereként, majd a meccs hajrájában ő állította be a 3-1-es végeredményt az osztrák csapat javára. Azonban a gólja után az egyik északmacedón játékos anyját kezdte szidni.
A felbőszült csatárt a csapattársai próbálták megfékezni, végül a csapatkapitány, David Alaba próbálta befogni a játékos száját.
Arnautovic később tagadta, hogy bárkit provokált volna, azonban az UEFA fegyelmi bizottsága azonnal ugrott, és egy mérkőzésre eltiltotta.
Az angolok elleni nyolcaddöntőben Thomas Müller valósággal dührohamot kapott, amikor meglátta, hogy neki kell elhagynia a pályát a 92. percben.
A történet azért is pikáns, mert a Bayern München támadója gyakorlatilag a közvélemény nyomására került vissza a német válogatottba.
Azonban annak ellenére, hogy Joachim Löw visszahívta a válogatottba, Müller gyakorlatilag az egész Európa-bajnokságon nem csinált semmit. 1-0-s angol vezetésnél a nyolcaddöntőben kihagyott egy óriási helyzetet. A német játékos hisztériája miatt saját magát tette nevetségessé.
Egy vereséget mindig nehéz feldolgozni, azonban a nyolcaddöntős kiesés miatt érthető módon csalódott Cristiano Ronaldónak nem ez volt az első hasonló tette.
A portugál klasszis ugyanis a belgák elleni vereség után földhöz vágta a csapatkapitányi karszalagját, és még bele is rúgott.
Cselekedete csalódást keltő, hiszen egy ekkora klasszisnak minden körülmények között példamutatóan kellene viselkednie.
Az Anglia-Dánia elődöntőben óriási felháborodást keltett, amikor Danny Makkelie a hosszabbításban büntetőt adott az angoloknak, akik aztán be is jutottak a döntőbe. Az eset azért is fulladt botrányba, mert a 38 éves holland bíró úgy ítélt tizenegyest, hogy a videobírós visszajátszások alapján sem tűnt egyértelmű szabálytalanságnak az eset.
És ha ez nem volna elég, a tizenegyes megadásának pillanata előtt két labda volt a pályán, de a holland bírót ez sem zavarta, mint ahogy az sem, hogy a dánok kapusát, Kasper Schmeichelt a kivédett büntető előtt lézerrel zavarták, majd Harry Kane a kipattanót már értékesítette.
Kimondható, hogy a holland játékvezető pocsék munkát végzett, és a hibái döntően befolyásolták a mérkőzést.
Nagy port kavart a júniusban Magyarországra érkező világbajnok francia együttes azzal, hogy az előzetes terveket felrúgva mégsem a gárdonyi Vital Hotel Nautis hotelben szállt meg, hanem inkább a budapesti Marriott Hotelben maradt.
Azzal, hogy a francia szövetség az utolsó pillanatban mondta le a szállást, kellemetlen helyzetbe hozta a gárdonyiakat, ugyanis a világsztárok fogadására hetek óta készültek, és még csak magyarázatot sem kaptak a lemondásról.
Megosztó volt, hogy a német válogatott kapusa szivárványos csapatkapitányi karszalagot viselt a franciák, a portugálok, illetve a magyarok és az angolok elleni meccsen az Európa-bajnokságon.
A Bayern München játékosának döntése provokatív volt, ugyanis az UEFA minden politikai állásfoglalást szigorúan büntet, és ez alól Neuer esete sem volt kivétel,
azonban az Európai Labdarúgó Szövetség hamar rövidre zárta témát, és nem büntette meg Neuert. Egy felmérés szerint egyébként ő volt az Eb legrosszabb kapusa.
Nemcsak a kiesés miatt volt kínos a franciáknak a Svájc nyolcaddöntő, amelyen tizenegyesekkel alulmaradtak, de a Juventus középpályásának édesanyja, Veronique Rabiot is botrányt okozott azzal, hogy a lelátón, majd a pályán is dulakodásig fajuló összetűzésbe keveredett Pogba családjával, mert a Manchester United sztárja fontos pillanatokban vesztett labdákat.
Rabiot édesanyja ezt követően a tizenegyest elhibázó Kylian Mbappé szüleivel folytatott eszmecserét, mondván a PSG játékosa nagyképűen játszott, ennek a véleményének pedig a VIP-páholyban is hangot adott. Így több család is tanúja volt a kirohanásának, és nem nézték jó szemmel, lévén viselkedése vállalhatatlan volt, nem beszélve a pocsék időzítésről, mikor mindenki csalódott volt a korai Eb-búcsú miatt.
Az olaszok ellen tizenegyesekkel elbukott Eb-döntőt követően több angol játékos, többek között Marcus Rashford, Jadon Sancho, Luke Shaw, Jack Grealish, Mason Mount és Kyle Walker is azonnal levette a nyakából az ezüstérmet, amit a díjátadón Aleksander Ceferin, az UEFA elnöke adott át. Ráadásul volt, aki el is dobta az érmet.
Az elkerekedettség némiképp érthető, hiszen Anglia hosszú idő után jutott el ismét oda, hogy egy nagy torna döntőjében szerepeljen, ráadásul mindezt hazai pályán. Azonban a fiatal játékosok tette csalódást keltő, mivel profi játékostól nem ezt várná az ember.